Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tisztességes munkából miért...

A tisztességes munkából miért nem lehet meggazdagodni?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják egyesek hogy a becsületes munka meghozza a gyümölcsét. Hát én nem igy látom. Alkalmazottként dolgozok 2015 óta mint hegesztő és alig emeltek a fizetésemen. Nettó 300-400 ezret keresek 8 órában Budapesten és alig elég valamire hiaba mondjak hogy ez már egy jó fizetés. Egy téglakás Pesten jobb álapotú olyan 70 millió korul van és ez csak lakás akkor ahhoz 15 évet kéne úgy dolgoznom hogy nem költök el egy árva fityinget sem de 15 év mulva mégdrágább lesz tehát ugyan ott fogok tartani. Becsuletesen dolgozok azt lassan 30 évesen egy házat nem tudok venni.
2021. jún. 18. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen hianyszakmaval csakis magadnak koszonheted, ha nem talalsz megfelelo melot.


Mellesleg senki sem tart fegyvert a fejedhez hogy Pesten vegyel lakast, foleg nem 70 millaert. Lehet venni kisebbet, lehet venni messzebb is.

2021. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
70 milláért? Te a cseh kettőt nézed?
2021. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Öhm. Én két diplomával (az egyik infó, de nem szoftverfejlesztő vagyok) 400 000 forint alatt kapok.


Azt hiszem megyek fizetésemelést kérni, ha a hegesztők ennyit kapnak. Szintén Budapest, szintén 5x8 óra.

2021. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

"2015 óta mint hegesztő és alig emeltek a fizetésemen"


Várod a sült galambot.. ha nem emelnek akkor váltani kell.

2021. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Látod ha fodrásznak, vagy burkolónak tanultál volna, most nem itt panaszkodnál.
2021. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Csinálj egy fodrász OKJ-t és palotában élhetsz.
2021. jún. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Tisztességes burkoló munkás vagyok és mocskosul gazdag, szóval ne beszélj zöldségeket.
2021. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a faluban 6-7 milláért már palotát kaphatsz. Nem mindegy milyen magasra teszed a mércét. Némi intelligencia is szükséges ahhoz, hogy okosan gazdálkodj a pénzeddel.
2021. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi a fenének kell Pesten 70 milliós lakást venni? Külföldön, kisvárosban 40 millióért vettünk kertes házat 4 éve, a havi bevételünk 1,8 millió Ft körül van. Vegyen Pesten lakást aki milliomos.
2021. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

"A tisztességes munkából miért nem lehet meggazdagodni?"


Nem tudom, hogy gazdag vagyok-e, de van 2 lakásom (bérbeadás volt a cél), családi házban élek, kocsim ugyan nincs, de lehetne. Mindezt nem örököltem, hanem vettem/építettem. Az első lakásom 9 év kemény munka után tudtam megvenni kölcsön segítségével. 4 év alatt fizettem vissza. Mondjuk mocskosul jól bánok a pénzzel, azt már többen is mondták, ezért tudtam profitálni abból, amit csinálok. 8 általánossal kezdtem, így dolgoztam 12 évet, aztán lakatosnak tanultam, abban is dolgoztam/dolgozom. 2 éve minősített hegesztő vagyok. Nem vagyok vállalkozó, és még csak annyit sem keresek, mint Te. Maximum akkor, ha reggel 6-tól este 6-ig dolgozok minden nap. Egyértelmű, hogy lakást sem Pesten vettem...


Most apránként szerzem be a célszerszámokat, hogy ha nyugdíjas leszek, itthon tudjak tovább kedvemre dolgozni, ha akarok. Nagy a kereslet ugyanis a kovácsoltvasnak mondott kerítések iránt a környezetemben. Annyit tudnék most elvállalni, amennyit nem szégyellek.

2021. jún. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!