Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nemzetközi gazdálkodás...

A nemzetközi gazdálkodás mennyire közgazdász szak? Úgy értem, hogy ez inkább üzleti jellegű vagy a közgazdaságtanhoz áll közelebb?

Figyelt kérdés

Ahogy néztem, sok politikusnak is ilyen végzettsége van, pl Bajnai Gordonnak.

Engem is főleg az állami, gazdaságpolitikai területek érdekelnek, azért kérdezem, hogy ez mennyire jó hozzá.



2021. jún. 22. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Ez külkereskedelmi szak, tehát üzleti. A te elképzelésedhez az alkalmazott közgazdaságtan vagy a gpme passzol.
2021. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Jó szak az NG nagyon. Nálunk a micro és a makro valóban lehetett volna erősebb, de azért konkrétan üzletinek sem nevezném, mert nagyon kevés és gyenge management és marketing volt, negotiation pedig teljesen kimaradt. A diplomán az áll, hogy közgazdász vagy. Őszinte leszek, én egy szaros BA-val nem tartom magam annak, de alapvetően a NG nem rossz kezdés hozzá. Erős a stat, korrekt a matek, van opkut, több félév informatika.

Én bátorítok mindenkit, nem fogja megbánni, érétkes diplomát ad ez a képzés, de neked az érdeklődésed alapján más szakot javasolnék.

2021. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Van gazdpol Ng-n is, ráadásul külgazdpol is. Más közgáz szakon sem tanulsz több gazdpolt, pl alkalmazott kozgazon meg gpme-n sem, raadasul ezeken a matek is sokkal kemenyebb, úgyhogy ha nem elemző szeretnél lenni ezeket a szakokat nem ajánlom, ellenben az Ng-t igen.
2021. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Először is tegyük rendbe, hogy mi a különbség a közgazdaságtani és az üzleti terület között. Mivel más már nagyon jól leírta, ezért csak linkelem a kifejtést: [link]


Hozzátenném, hogy a munkaerőpiacon alapvetően a pénzügy és a közgazdaságtan keresettebb a matekossága miatt, illetve a számvitel a jogi vonatkozása miatt. Ezekre igaz, hogy nehezebben elsajátíthatóak, mint a fel nem sorolt üzleti területek, amelyeken emiatt sokkal nagyobb a túlképzés, illetve más területről is könnyen be tudnak lépni. Számos társadalomtudományos, illetve bölcsész dolgozik ilyen munkakörökben, de pl. ismerek egy molekuláris biológust, aki az üzleti munkák csúcsán, menedzsment tanácsadóként dolgozik.


Munkád persze simán lesz pl. menedzsmenttel is, de nagyságrendekkel több emberrel kell versenyezz, ami miatt valamivel alacsonyabb bérre számíthatsz. A tisztesség kedvéért megemlítendő, hogy ezek a bérek így is jócskán magasabbak, mint sok más munkakörben.



Megnéztem a Corvinusos NG tantervét és számoltam:

- 63 kreditnyi kifejezetten üzleti tárgy (menedzsment, stratégia, marketing, tárgyalás)

- 12 kreditnyi pénzügy és számvitel

- 36 kreditnyi külkereskedelmi, ellátásilánc-menedzsmenti illetve logisztika tárgy

- 18 kreditnyi közgazdaságtan és statisztika

- 12 kreditnyi nyelv


A specializációkat is végignéztem: egy darab közgazdaságtani specializáció sincs, mind logisztikai vagy üzleti fókuszú, esetleg 1-1 db pénzügyes tárggyal kiegészítve. 12 kreditnyi tárgy választható szabadon. Ezek bármilyen jellegű tárgyak lehetnek.


Mindezek alapján kijelenthető, hogy az NG tipikus üzleti szak.



Az AK tantervéről nem fogok ilyen részletesen írni, de ha megnyitjátok, akkor látszik, hogy 75%-ban közgazdaságtan, statisztika és ökonometria teszi ki. A maradék 25% pénzügy, számvitel és menedzsment.



A kérdező elképzeléseihez egyértelműen a közgazdaságtan áll közelebb, azaz az AK, esetleg a GPME.

2021. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!