Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek ha most érettségi...

Mit tennétek ha most érettségiztetek volna?

Figyelt kérdés
(Vagy akár lehet most is érettségiztél). Őszintén eléggé tanácstalan vagyok abban hogy kellene döntenem. 19 éves fiú vagyok, most érettségiztem ami nem sikerült rosszul de még lesz egy technikusi évem az iskolámban ami mellett azért döntöttem főként mivel nyertem egy plusz tanévet, így ha valami konkrétabb tervem lenne egy egyetemmel ahhoz szükséges érettségit is elvégeznék, illetve újraírnám a történelmet mivel az sikerült gyatrábban. De nincs igazán olyan szak ami igazán érdekelne, illetve azért 350 pont fölé már nem tudnék kerülni reálisan a pontok tekintetében. Van félretett pénzem bankban így ha esetleg fizetős képzés mellett döntenék lenne rá azért keretem. Nem vagyok egy karrierista személyiség, nem nagyon érzek hivatást bármire is, sok dolog érdekel de annyira egyik sem hogy azt az utat járnám végig, ezért is elég sok gondolkozással jár hogy vajon sok manapság már dolgozó hogy döntene ma esetleg az eddigi tapasztalatok után aki egyszer megélte ugyanezt. Illetve aki főiskolát/egyetemet végzett most az adott szakterületen is dolgozik, mennyire gondolja utólag hogy megérte elvégezni az egyetem azon szakát?

2021. jún. 24. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján elég nehéz konkrét tanácsot adni, hiszen nem ismerünk, nem tudjuk, miben vagy jó, mit szeretsz stb. Egyetemistaként én csak azt tudom mondani, hogy semmit ne kezdj el "csak úgy", főleg egyetemet ne. Ha nem érdekel eléggé az adott szak, akkor nagyon rossz lesz akkora anyagokat tanulni egy-egy zh-ra vagy vizsgára, mint a teljes érettségi anyaga. Máskor sem kellemes, de ha elég motivált az ember, akkor azért nem okoz akkora nehézséget. Viszont ha hiányzik a lelkesedés, akkor az előbb-utóbb vagy az eredményeiden, vagy a mentális állapotodon fog kiütközni (legrosszabb esetben mindkettőn). Ráadásul legalább 3-4 évet elpazarolnál egy olyan dologra, amit nem szeretsz és lehet, hogy nem is vennéd hasznát.

Szóval szerintem ezt az évet mindenképpen azzal töltsd, hogy kitaláld, mit is szeretnél csinálni. Bár látszik, hogy most is ezt csinálod, szóval gondolom nem mondtam ezzel semmi újat. :) Tudom, hogy nehéz úgy a pályaválasztás, hogy sok dolog érdekel, de semmi sem olyan nagyon, pont ezért kéne kicsit jobban elmélyülni abban, hogy mit szeretsz csinálni, mi érdekel vagy mi megy jól. Pl. szeretnél-e emberekkel foglalkozni? Érdekelnek-e a reál tárgyak? Milyen munkát tudnál elképzelni magadnak? Irodait vagy valami "aktívabbat"? A változatosságot kedveled vagy inkább a kiszámítható rutint? Egyedül szeretsz dolgozni vagy csapatban?

Olvasgasd a felvi.hu-n az egyes szakok leírásait, azokról véleményeket (GYK-s véleményekkel azért csak óvatosan, egyesek nagyon imádnak és nagyon utálnak itt bizonyos dolgokat), esetleg kérdezgess azoktól az ismerőseidtől, akiknek több tapasztaltuk van a számodra érdekesebbnek tűnő területeken. Persze nem kell feltétlen egyetemre mennie mindenkinek, de szerintem abban a témában más többet tud neked segíteni. Hajrá! :)

2021. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm szépen a kifejtős választ, igen sajnos még nincs meg az a konkrét irány.
2021. jún. 24. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a helyedben mit tennék azt nem tudom, de ha most érettségiztem volna, mindent ugyanúgy csinálnék mint az elmúlt évben. (Tavaly érettségiztem) Annyi lenne a különbség, hogy sírhatnék, hogy nem volt szalagavatóm és örülhetnék hogy volt ballagásom/szerenád stb plusz valószínűleg így lenne gólyatáborom.

Egyetemre mentem, de nekem volt tervem és nem bántam meg, nagyon szeretem. Én is azt javaslom, hogy akkor vágj bele, ha szívesen tanulnád azt a valamit 3-5-... éven keresztül.

2021. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj egyetemre! Ha ninc KONKRÉTAN egy olyan szakma, szak ami tényleg ÉRDEKEL és van benne komoly lehetőség akkor fölöslegesen ne csessz el az életedből 3-4-5 évet.

Egyetemre csak és kizárólag azoknak éri meg menni aki tudják mit akarnak, van egy olyan szakma amihez feltétlen szükséges az egyetemi képzettség és biztos megélhetést nyújt. Pl. orvosi, mérnöki szakok ilyenek.

Ha abszolút nem tudod mit szeretnél, menj el dologzni akár részmunkaidőben és mellette csináélj olyan dolgokat amikhez nem feltétlen szükséges minden idődet rááldozni. PL. ha nincs jogsid, most pont leteheted, ha nincs nyelvvizsgád itt az ideje. Jelentkezhetsz különféle (rövidebb) tanfolyamokra, képzésekre.

De a lényeg, hogy mindenképpen menj el dolgozni, mert sokszor a tapasztalat később többet fog jelenteni, mint bármilyen papír megléte. Akármilyen tapasztalat. Még sima "gyári melósként" is sokat tanulhatsz, ha alapból motiváltabb vagy.

Még segédmunkásként is egy jó szaki mellé kerülve, rengeteget tanulhatsz.

Ha ma lennék pályakezdő én biztosan valami, "hagyományos", kétkezi szakmát tanulnék inkább: ács, kőműves, burkoló, villanyszerelő, asztalos stb.

2021. jún. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Hasonlo cipoben jarok,csak az enyem egy fokkal gazabb. 22 vagyok,2x jartam egyetemre. Az egyiken 1 felevet voltam,nem jott be. Masikon 2-t,az sem. Elpazaroltam 2 (!) evet a nagy semmire. Ami 2 ev alatt "siker" nalam,az az,hogy letettem egy kozepfoku angol nyelvvizsgat a nemet melle,amit meg gimiben csinaltam. Semmi tobb. Tavaly felvettek egy harmadik egyetemre is,de oda mar be se iratkoztam. Nem is voltam benne biztos,illetve terhes lettem. Mar megszuletett a fiam. Most jelentkeztem okj-ra,mert egy dzakmat mindenkepp akarok. Legyen az barmi. Es egy okj-t szetintem sokkal konnyebb akar ug, is elvegezni,hogy nem erzed igazan magadenak,mint egy tobb eves egyetemet. Nekem valaki azt tanacsolta,amig nem vagyok biztos a jovomet illetoen, kezdjek el dolgozni tobb helyen,hogy belatast nyerjek szakmakba,es akkor hatha megtalalom ami tetszik. Hat ez byilvan nem teljesen kivitelezheto. 😅 Irodaban dolgoztam masfel evig, es egyebkent ez a resze megtetszett,illetve az ugyintezos, adatbevivos is. Igy ehhez merten valasztottam okj-s szakmat.
2021. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 van már angolból b2 vizsgám, illetve a jogosítványom is megvan már.
2021. jún. 25. 10:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2021. jún. 25. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Elvégeznék egy egészségügyi szakot meg egy nemzetközi nyelvvizsgát aztán irány az Usa!

Simán adnak zöldkártyát annyira nincs ott se EÜ dolgozó...

2021. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!