Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérigény megváltozása?

Bérigény megváltozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hete volt interjúm egy cégnél, ahonnan ma hívtak, hogy felajánlják a munkát, egyeztettünk egy időpontot, amikor a szerződésről, fizetésről stb. beszélünk majd. Az interjún anno rákérdeztek, hogy milyen lenne körülbelül a bérigényem, akkor mondtam is egy számot. Csakhogy közben egy másik cég is visszajelzett, ahol szintén sikeres volt az interjúm és ők majdnem 20%-kal többet ajánlottak.

Na most a kérdésem az volna, hogy lehet-e esélyem ennél az előbbi cégnél is kicsikarnom egy kb 20%-kal magasabb fizetést, mint amit az interjún említettem? Persze lehetne mondani, hogy igazából nincs mit veszteni, mert a másik cég alapból megadja a nagyobb pénzt, csakhogy milyen esélyt láttok erre? Illetve ezen a szerződéssel kapcsolatos megbeszélésen megemlítenétek, hogy kaptatok egy magasabb ajánlatot is, vagy csak azt, hogy alapos megfontolás után (esetleges indokok felsorolása) inkább egy magasabb bért tartanátok reálisnak?


2021. jún. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Nem illik közben változtatni a bérigényt. Ha a másik ennyivel többet fizet, menj oda és kész.
2021. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Mondhatod nyugodtan, hogy közben kaptál egy jobb bérajánlatot, minden normális ember azt választja. Ha akarnak téged, akkor maguktól mondani fogják, hogy megadják ők is.
2021. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

A korrekt az lett volna, ha a telefonban megmondod, hogy kaptál egy jobb ajánlatot, amit még nem fogadtál el, és csak ugyanazon a bérszinten vagy hajlandó tovább tárgyalni.

Legnagyobb szemétség pazarolni a másik idejét, úgy, hogy közben te változtatsz a feltételeken, csak a másik féllel nem közlöd

2021. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

"hogy alapos megfontolás után (esetleges indokok felsorolása) inkább egy magasabb bért tartanátok reálisnak"

ha ezt az után mondod, hogy előtte már kinyögtél egy számot, totál hülyét csinálsz magadból és el fognak hajtani.

Azzal odamehetsz, hogy máshol kaptál egy jobb ajánlatot, ez után 2 dolog következhet:

a) azt mondják oké szevasz, akkor menjél oda

b) (ritka, de hallottam már ilyenről) talán meg tudjuk mi is azt az összeget adni, de ehhez a vezérigazgató úr aláírása kell, aki szeretné látni azt a másik ajánlatot

Ez utóbbi pl. nem tudom mennyire tiszta, nekem pl. benne volt az ajánlatban, hogy senkinek sem mutathatom meg mert "üzleti titok"

2021. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatalosan elfogadtad az ajanlatot akkor en is azt mondanam hogy nem rendes dolog ujratargyalni, de mivel itt errol nincs szo ertelmezesem szerint szerintem kereken mond meg hogy kaptal kedvezobb ajanlatot mas cegtol es akkor tudod az o ceguket valasztani ha legalabb X forintot megadnak.

Azert se baj megemliteni hogy kaptal mas ajanlatot mert akkor latjak hogy van mas ceg is ahol ugy gondoljak hogy megeri felvenni teged, biztosabbak lesznek abban hogy jo munkaero leszel.

2021. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!