Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes jelentkezni a mostanáb...

Érdemes jelentkezni a mostanában meghirdetett MÁV-os mozdonyvezető képzésekre?

Figyelt kérdés
Dolgozik 2 ismerősöm mozdonyvezetőként, de mindketten azt mondták, hogy a MÁV kivételével sehova nem tudok majd elhelyezkedni, ami a közismert okok miatt lelohasztotta a lelkesedésemet. Igaz, hogy a teherszállítással foglalkozó magántulajdonú vasútvállalatok nem szívesen vesznek át az állami cég által kiképzett mozdonyvezetőket? Külföldön pedig elölről kell kezdeni a képzést, mert a magyar jogosítványt nem fogadják el?

2021. jún. 28. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem is biztos, hogy a MÁV képzést eltudod végezni. Kicsit korai még szerintem azon agyalni vajon a magánvállalatok elfogadják-e majd.
2021. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éve még azt mondtam volna, hogy érdemes, mostmár nem. Rengetegen menekültek át a MÁV-Starttól magánvasutakhoz amíg lehetőség nyílt rá, viszont idén nagyjából be is zárultak a kapuk. Vagyis inkább már tavaly ősz környékén. Magánok szerintem nem is fognak képzést indítani. Állami cégtől pedig max akkor vesznek át ha a cég működését veszélyezteti a munkaerőhiány és máshogy nem tudják megoldani, de annak az időszaknak vége. Az államinál pedig már a gyakornokokba belenevelik a kommunista mentalitást, hogy később minnél kevesebb lehetőségük legyen váltani.
2021. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

persze hogy nem fogadják el a magyar jogsit! Ez nem olyan mint az autózá! Teljesen más minden országban a jelzési, forgalmi rendszer és szabályzat.

Nekem van néhány ismerősöm aki minimális nyelvtudással indult neki az osztrák tanfolyamnak és sikerült nekik. Nem lehetetlen.


Régebben a mozdonyvezetőket a mávnál mindenre kiképezték, volt sok mozdonytípusra és vonalra vizsgájuk. Ma már csak azt csináltatják meg ami feltétlen kell. Egy Déli pályaudvaros mv-nek van Győrbig, Fehérvárig meg Pusztaszabolcsig vonalismerete és kész. A magántársaságoknál pedig Hegyestől Kürtösig és Záhonytól Hodosig járnak. Namost ha te átmész egy ilyen társasághoz csupasz papírokkal akkor adott esetben hónapokig csak a pénzt veszed ki a zsebjükből, mert ki kell képezniük minden olyan vonalra és mozdonytípusra amerre neked járni kell.

2021. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as mit értesz minimális nyelvtudáson? Erős középfokú nyelvtudás és előre tanulás nélkül aligha sikerülhet valakinek szerintem.
2021. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem fogalmaztam pontosan. Az anyanyelvi szinthez képet minimális. Tehát nem kell mondjuk felsőfokú ahhoz hogy nekiindulj.

Az egyik srác mesélte, hogy a tanfolyam elején az 5 szavas mondatból 3-at szótáraznia kellett :D De levizsgázott és már hosszú évek óta dolgozik a MEV-nél. Telefonál, rádiózik németül gond nélkül.

2021. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"vajon a magánvállalatok elfogadják-e"

Az biztos, hogy elfogadják, mert egy mozdonyvezető jogsi van Magyarországon, nem a vasúttársaságok adják ki, hanem a hatóság. Mint a gumikerekes jogsi.

A gond a képzésekkel van.

2021. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel érdemes megpróbálnod. Régen persze minden jobb volt, de azért most sem rossz a helyzet. Mindig azok a leghangosabbak akik nem akarnak dolgozni, sírnak az éjszaka miatt, túlóra miatt (idősebbektől érthető de, fiatalok is...).

Aki meg azt mondja, hogy a magánvasút nem vesz át embereket... Én úgy hallottam a forgalom után nem 1x próbálják magukhoz átcsábítani a gyakornokokat. Sokkal jobban megéri nekik már kész/majdnem kész embereket felvenni, mint újakat képzeni. És ott nincsen olyan "aranyélet" mint a Startnál.

Külföldön a forgalmat kell újra megtanulod, mert eltérőek a szabályok.

Sok sikert ha jelentkezel, a forgalmat rendesen meg kell tanulni, mert ha hozzám kerülsz utazni és nem tudod... :).

2021. jún. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz németül akkor inkább kint csináld meg, ugyanúgy indítanak x időközönként tanfolyamokat, covid előtt láttam jó pár ilyen hirdetést.


Pls ne tőlem kérdezgessetek, google a barátotok.

2021. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!