Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkához kötelező valamily...

Diákmunkához kötelező valamilyen diákszövetkezeti tagság?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyéb kategóriában nem.
2021. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mehetsz diákként segíteni építkezésekre stb. ezek nem bejelentettek. Mehetsz diákként munkaügyi hivatalon keresztül is dolgozni.
2021. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges.

Annyiból jó a diákszövetkezet hogy segítenek munkát találni, ha esetleg nincs semmi kilátásban akkor náluk jó esélyed van munkát találni.

Ezenkívül még válogatni is tudsz náluk,időt spórolsz meg pl azzal hogy nem kell neked keresgélned.

2021. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. Ők azért vannak, hogy helyetted munkát keressenek, és oda kiközvetítsenek. Az állam azzal támogatja az iskolaszövetkezeten keresztüli munkavégzést, hogy az így megszerzett bérből csak 15 % SZJA-t kell levonni közteherként, minden más munkaviszony esetén 33,5 %-ot.


Én soha nem dolgoztam iskolaszövetkezeten keresztül. Ismeretség által találtam munkát. Így ugyan kevesebb lett a nettó bérem, de adott esetben olyan ellátásra is jogosultságot szereztem, ami a diákszövetkezeteseknek nem jár.

2021. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!