Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy villanyszerelő vagy egy...

Egy villanyszerelő vagy egy közgazdász keres jobban?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdász milyen munkakörben? Melyik cégnél?
2021. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy kőműves meg egy barber együtt többet keres, mint a világ összes közgazdásza együtt.

De unalamasak már ezek a kérdések. Mintha az összes villanyszerelő ugyanannyit keresne és az összes "közgazdász" is (már amennyire létezik olyan munka, hogy "közgazdász".

2021. júl. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Két kis közgazdász rokonom is van, ők háromszor annyit keresnek fiatal csipiszként, mint egy jól bevezetett villanyszerelő. Hogy egy villanyszerelő az iskola befejezése után két évvel nem megy el Japánt megnézni (előtte fél évenként voltak közelebb itt-ott, Párizsban, stb), az biztos. No de ehhez jelentős agyi sziporka is kellett, a szakma tudása és szeretete. Igaz, az a jó villanyszerelőnek is kell.

Én nem hiszem, hogy, nemhogy egy életet, de egy 10-15 évet is le lehet úgy húzni fárasztó munkával, hogy az ember nem viszonyul hozzá jóindulattal (magyarul nem szereti). Így ezek az kérdések - már, ha egy pályaválasztáson tűnődő szájából jönnek - nekem kissé értelmetlennek tűnnek. Szerintem nincs olyan ember, akit egyformán vonzana ez a két témakör. Olyan sem lehet, hogy egyformán nincs elképzelése ezekről.

2021. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Én is "közgazdász" (Financial Analyst BP-n) vagyok és heti 40 órával lazán megvan a nettó 700 ezer.
2021. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 melyik cegnel?
2021. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A közgazdász hatalmas gyűjtőfogalom, de még ha elkezdjük lebontani akkor is nagy gyűjtőfogalmak vannak, mint például pénzügyes.


Nem beszélve arról, hogy manapság már sok munkáltató is !!! a szolgáltató központi egyszerű állásokat ahova nem kell sok szakmai tudás olyan hangzatos nevekkel hirdeti, mint Financial Analyst, közben csak egyszerű folyamatokat kell csinálni programokban.


A 4. válaszoló valószínű igazi pénzügyi elemző, vállalati területen, nem szolgáltató központban.

Azzal lehet keresni nagyon jól, persze még ekkor is sok minden befolyásolja.

2021. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

700 felett egy villanyszerelő is lazán megkeres, szóval nem olyan nagy dolog ez.

Pályakezdő közgazdász meg 300-400 bruttó felett nem igen kap

2021. júl. 6. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért tetted fel a kérdést ha tudod a választ? És te még azt is tudod, hogy van olyan munka, hogy "közgazdász"! Fantasztikus!

Újabb kérdés, amire a kérdező tudja a választ, de azért felteszi a kérdést...

2021. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A kommented után már látom, hogy kár volt a hosszú választ írnom mert csak szórakozni jöttél ide.


Vagy ha nem de ennyire ismered as zámokat, akkor mi a kérdés.

Nem tudom a villanyszerelő munkáról mennyi ismereted van, remélem több mint a "közgazdászról".

2021. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"700 felett egy villanyszerelő is lazán megkeres"

Egy frászt. :D Alkalmazottként semmiképpen. Vállalkozóként meg legfeljebb úgy, hogy a táppénzalapja meg a nyugdíjalapja az éhenhaláshoz is kevés. Amellett a változások lehetősége mindig benne van a vállalkozói létben.

2021. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!