Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz manapság közgazdászként...

Nehéz manapság közgazdászként elhelyezkedni? Érdemes ilyen pályát választani? Azt látom, hogy manapság már kb minden második ember valami gazdasági szakra megy, vagy ilyen diplomája van.

Figyelt kérdés

2021. júl. 8. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Csinalj kamu oneletrajzokat es kuld szet, igy elso kezbol kapsz tapasztalatot.
2021. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha csak egy végzett közgazdász vagy, akkor nehéz. Ha már egyetem alatt elkezdtél orientálódni, esetleg szakmai gyakorlatot csináltál valahol/gyakornokoskodtál, akkor nem annyira.
2021. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nehéznek egyáltalán nem nehéz, legalábbis nekem egy ismerősöm se volt egy napig se munkanélküli vele. De csupán a papír miatt nem fognak hatalmas fizetéseket hozzad dobni, sok múlik az egyéni képességeken és a tudatos karrierépítésen.


Az pedig egy dolog, hogy sokan végeznek gazdasági szakokon, de nagyon széles körben is helyezkednek el, több tucat területről beszélünk. Pénzügy, logisztika és miegymás osztályok meg minden cégnél vannak, amikből meg van több ezer. Ha pedig jól szakosodsz, képezed magad folyamatosan akkor te valogathatsz az állások között.

2021. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Menj inkább IT-ra
2021. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten lasszóval fogják a fejvadászok nyelveken megszólalni képes közgazdászokat, annyira nincs, vidéken nem tudom, nem hiszem.
2021. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!