Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz esetén számít a 2...

Táppénz esetén számít a 2 gyerekes családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Pl Bruttó 360 ezres fizunál mennyi táppénzre lehet számítani 2 gyerek esetén?

2021. júl. 9. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz a fizetésedtöl függ, semmi mástól!
2021. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanúgy lehet érvényesíteni az adókedvezményt.
2021. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen táppénz. Saját jogon, vagy beteg gyerekkel?

Az se mindegy, hogy otthon vagy, vagy kórházban, illetve hogy előtte mennyi biztosított jogviszonyod van.

Ha táppénzről beszélünk, és nem betegszabdságról, akkor ez a bruttó fizetés 50-60%-a, ami jár hétvégére is. Ebből csak SZJA-t vonnak, amiből ugyanúgy tudod érvényesíteni a családi adókedvezményt.

2021. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 3-as kommentelőnek:saját jogon,terhesként.Itthon vagyok gyesen egy 2 évessel.Szülés előtt folyamatosan dolgoztam 5 évig,aztán cseden,gyeden voltam,most gyesen vagyok már és 12 hetes terhes vagyok.Nem szeretnék dolgozni a 2. Baba érkezéséig,ezért gondoltam a táppénzre.
2021. júl. 9. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy írják, a bruttód 60%-a a bruttó táppénz, esetedben 216 ezer. Viszont mivel ebből csak 15%-ot vonnak, két gyerekre nem fogod tudni egyedül érvényesíteni.
2021. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nekem már bonyolult, de hátha jön egy szakértő. Azt hittem, csak sima táppénzről van szó. Sorry
2021. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanúgy viselkedik mint a sima táppénz. Annyi a különbség, hogy ha vesz terhesként veszik állományba, akkor nincs betegszabi, hanem egyből táppénz.
2021. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bruttó 216 ezer, ebből jön le 15% szja, ami 32400 Ft. De ezt teljesen érvényesíteni is tudod, sőt, ahogy írták, egyedül ki sem tudod használni, ha jól tudom, gyerekenként 20 ezerre jön ki, szóval ha férjnél vagy, érdemes megosztani.

De így nettó 216 ezer táppénzzel számolhatsz.

2021. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!