Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten miért nem fizetnek...

Budapesten miért nem fizetnek ennyit?

Figyelt kérdés

Budapesten a drága albérlet árak miatt is hát még a lakás árak miatt is a fizetésnek minimum nettó 600 ezer forinttól kéne kezdődnie vagy nettó 600 ezer Ft fizetés kéne lennie az átlagfizetésnek. De még mindig nagyon kevés helyen fizetnek nem csak 600 ezret de 400 ezret és kevés helyen fizetnek és ez azért eléggé rossz.

Most leírom egy önálló budapesti élet átlag árát: Akinek nincs ingatlan az ügye bérel ha egyedül akar mondjuk lakni ami kb. 160 ezer Ft. A kaja az élelmiszer árak és egyéb dolgok szintén kb. havi 100-150 ezer Ft. Pláne ha valaki egészségesen is akar étkezni. Ez így már 320 ezer Ft. És akkor egy hobbi vagy szórakozási lehetőségekre vagy ruhára vagy sportra vagy akármire pénz is legyen havi minimum 80-100 ezer Ft. Ez így már 400 ezer Ft. Hogyha mellette az ember szeretne gyűjteni mondjuk kocsira vagy kocsi javításokra vagy kocsi hitelre vagy később hogy lakást tudjon venni az ember lakás vásárlásra vagy esetleg nyaralásra félre kell tenni havi 200 ezret. Így ki is jön a 600 ezer forint és ez még egy átlag életszínvonal. Mégis ennyi fizetést csak valami nehezen kitanuló szakmával vagy több éves tapasztalattal vagy mondjuk vezetői nagy felelősséggel járó munkával fizetnek de még így is kihalásos alapon ennyit. Tehát nagyon kevés. Az átlagfizetés még mindig kb. nettó 250 ezer Ft Pesten és ez még mindig nem ment feljebb sajnos.


2021. júl. 9. 22:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
86%
30: a gyúrás meg fehérjével felpumpálás marhára nem tartozik az alapvető életfeltételek közé....
2021. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
100%
Mi dolgozunk is, nem egész nap reklámozott feleslegeket eszünk :) jah és spec. en is sportoloi, ezért njincs szükségem feherjeporra
2021. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
14%

"Az hol normális, hogy egy keveset kereső egyén egyedül akar lakni egy min. 2 szobás új lakásban? Ez a felesleges luxus kategória"


Na megint beindul a proletár üzemmód, hogy már a plusz egy szoba is a felesleges luxus mértéke. Hát az eszem megáll rajtatok.


Mehet a lepontozás.

https://www.youtube.com/watch?v=-v8kByuaVDk

2021. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 A kérdező kommentje:
31-es: És én hol említettem az alpvető életfeltételeket? Persze lehet élni rizsen és krumplin és 15 nm lakásban egyedül és nulla sport nulla hobbi akkor meglehet élni havi 150 ezerből is de azért az embernek szüksége van olyan dolgokra amit szeret csinálni. Én a kérdésemben az átlag életszínvonalat írom azt ami az átlag élethez szükséges (lenne). De Budapesten sajnos nincs hozzá ügye pénz és 200-250 ezerből pedig nem lehet megteremteni az átlag életszínvonalat.
2021. júl. 10. 15:19
 35/85 anonim ***** válasza:
74%
34. Tegyel erte, h ennyi fizetésed legyen! Tanulj, kepezd magad! Vagy vállalj másodallast.
2021. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
75%
Majd ha fagyik, ha nem irkálnád mindenhova oda a proli mániád, talán nem pontozna le mindenki és nem nézne mindenki komplett i.diótának
2021. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
95%

Budapestre az költözzön, aki ott meg tud élni = aki kap ott olyan állást ami a helyi árszínvonalhoz igazított = helyben piacképes tudása van.


Csak az hogy felcsámpázol budapestre nem jelenti azt hogy a munkaerődre hirtelen többletkereslet támad ami bérszínvonal emelkedést vált ki…

2021. júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
100%
10pontos a 37-es kommentje!
2021. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
76%

én minden nap főzök, de így is havi 150 minimum a kaja nálunk egy háromfős családban. mert tudjátok nem csak ebéd van, hanem reggeli meg vacsora is. vehetnék csirkelábat is, persze, de nem tehetek róla, hogy csak a csirkemellet szeretjük. a zöldség, gyümölcs méregdrága, már a másfél éves fiúk is annyit eszik lassan, mint egy felnőtt. Budapesten itt a piacon mindenhova ki van írva, hogy termelői és kézműves, így mindent aranyárban mérnek. halat is eszünk minimum havi egyszer, az sem olcsó. cukrászdába nem is járunk, mert egy vékony szelet süti is 500 ft-nál kezdődik. oké, megcsinálom itthon házilag a tiramisut, de az is minimum 2000 ft, (sparos mascarponét használok, de úgy felment az ára, hogy már a szarvasit jobban megéri megvenni) és elfogy 1.5 nap alatt. Van allergiás a családban, így rizstejet is veszünk a rendes tej mellé, a legolcsóbb a tescoban 450 ft/l, és finom is, de az alpro és társai már akciósan is 650 ft/l, de 450-nel számolva is simán elmegy havi szinten erre 5000 ft. a tojás a piacon 60 ft/db (boltban ez a minimum kb), havi 100 db tojást simán megeszünk. egy jobb minőségű kenyér 500 ft, ezt elég kétnaponta venni, de az albán pékségben, ahol mindent ugyanabból a tésztából sütnek, ott is 400 ft a kenyér, akkor meg már nyilván a jó minőségűt veszek.

szóval nem kell csodálkozni, hogy sok pénz elmegy kajára, ha valaki minden nap eszik húst, zöldséget és gyümölcsöt, és nem rakott krumplit meg túrós csuszát ebédel 4-5 napig.


Szóval 2x 300.000-es fizuval el lehet vegetálgatni, de 500 simán elmegy az albira, kajára meg a kötelező költségekre, havi 100-at félretéve meg majd lesz rendes lakásod 50 év múlva :D Persze, képezzük magunkat, meg jól kell munkahelyet váltani, stb, de ez csak arra jó, hogy épphogy lépést tudjunk tartani az elszálló árakkal.

2021. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
30%

"És én hol említettem az alpvető életfeltételeket? Persze lehet élni rizsen és krumplin és 15 nm lakásban egyedül és nulla sport nulla hobbi akkor meglehet élni havi 150 ezerből is de azért az embernek szüksége van olyan dolgokra amit szeret csinálni. Én a kérdésemben az átlag életszínvonalat írom azt ami az átlag élethez szükséges (lenne). De Budapesten sajnos nincs hozzá ügye pénz és 200-250 ezerből pedig nem lehet megteremteni az átlag életszínvonalat."


Én azt gondolom erről egyébként, hogy alapnak kéne lennie a 300.000-as fizunak, hogy még a legalja de már dolgozó ember is meg tudja engedni magának azt a luxust, hogy nem 15 nm-en nyomorog, tudjon minőségi ételt venni, és legyen valami hobbija Mert a 300 is csak erre jó, abból az életben nem lesz saját lakásod.

és persze, értem, hogy valaki azt mondja, hogyha 150et keresel, akkor képezd magad, meg nem érdemled meg a "luxust", nem lehetnek igényeid, de szerintem a normális lakhatás és étkezés nem egy óriási igény, és 150es fizuból ezeket nem lehet kielégíteni. kivéve annak, aki szereti a csirkelábat, meg ugyanazt a kaját eszi napokig, nem kell fizetni a lakhatásért, nincs hobbija, nincs állata, nincs gyereke, nincs autója, nincs motorja, nem kell sosem gyógyszertárba mennie stb... végül is így is lehet élni, csak minek.

2021. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!