Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiváncsi lennék több ember...

Kiváncsi lennék több ember véleményére esetleg meglátására !? Egy kicsit hosszú lett de ha vágod az Angliai életet vagy épp ezt éled biztos hogy fogsz tudni válaszolni ! Tényleg nagyon fontos !

Figyelt kérdés

Sziasztok 18 éves vagyok Magyarországon élek és jelenleg itt is dolgozok , az iskolát most fejeztem be ,felszolgálónak végeztem amit nagyon szeretek csinálni. Jelenleg középfokú angol nyelvvizsgám van , képes lennék a felsőfokura is de azt eggyenlőre nem szeretném megcsinálni .

Nekem már egészen kisebb korom óta azaz 13 éves korom óta nagyon vonzott a külföldi élet ((( egyébként anyukám miatt mert mi nem egy gazdag családból származunk és mivel anyu is szeretett külföldön élni és dolgozni ezért mindig hurcolászott engem ide oda ,ami akkor Görögország volt ahol az általánost fejeztem be valamint Olaszország ahol összesen másfél évet laktunk de hazajöttünk a családhoz))) de ez mostsincs másként 1 éve tervezem hogy kiköltözök unoka tesomhoz Angliába amint megvan a szakma , hát ugye jelenleg a virus miatt itthol dekkolok és nem tudok lépni semerre , Manchesterbe várnak a nagykövetségre a papírok elindítása miatt de jelenleg oda kijutni nagyon drága (tesztek meg minden szar) , és inkább ugyvagyok vele ,hogy várok és dolgozok valamint megpróbálok félre tenni , az utobbi 1-2hónapban sok pénz ment ki a félre tettből és azt nem igazan tudom növelni,mivel anyu jelenleg is külföldön van azaz én vagyok itthol egyedül és kaja meg mindent én vásárolok magamnak a havi fizetésem meg kb 200000ft (a ház saját, a rezsit meg minden ilyen dolgot jelenleg anyu fizet hogy segítsen nekem) jelenleg a megtakarított pénzem 1400£ ami ott kb egy havi fizetés , de ebbe még anyu is adna bele ,amit szívesen elfogadok ..


Szóval a kérdésem ,hogy 1400£-t nak elégnek kéne lennie kezdésnek ha a szállásom ingyen van és munkám már a második héten lesz?


Kaját meg az ilyeneket kellene csak megvennem magamnak , és szerintem egy 3-4 hónapot gond nélkül tudnék lenni az unoka tesómnál aki egyedül él kint 9 éve .


Én és ő na meg anyu úgy gondoljuk ,hogy ennek ,így ezekkel a számításokkal ,hogy idejében lesz munkám ,el tudnék éldegélni Angliába és szépen de biztosan meg is tudnám magam alapozni egy olyan élet színvonalat elérve ami jelenleg is van itthol nekem.


Tehát ha esetleg jönnének a kint élő magyarok ,hiába fognak támadni .. 18 éves srác vagyok amit a fejembe veszek azt megcsinálom ,így ezt is megfogom csinálni remélem minél elöbb..



Mégegyszer ha esetleg elfelejtenéd az egyetlen kérdést : Szóval a kérdésem ,hogy 1400£-t nak elégnek kéne lennie kezdésnek ha a szállásom ingyen van és munkám már a második héten lesz?


Kaját meg az ilyeneket kellene csak megvennem magamnak , és szerintem egy 3-4 hónapot gond nélkül tudnék lenni az unoka tesómnál aki egyedül él kint 9 éve .


Ui: a munka kereséssel nem lesz gond tavaly nyáron felkaptam egy hátizsákot és kimentem Spanyolországba napernyőket hajtogatni és nyár végén haza jöttem :)



2021. júl. 14. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak milyen kár, hogy amióta az angolok kiléptek az EU-ból nem fogsz tudni csak úgy kimenni oda. Spanyolba elég volt, hogy felkapsz egy hátizsákot és elindulsz. Anglia kicsit más, oda most már csak úgy jutsz ki, hogy kitöltesz egy szép hosszú tesztet magadról, beadsz egy pár dokumentumot és majd döntenek a sorsodról.
2021. júl. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok december óta ,emlitettem is 🤗
2021. júl. 14. 03:54
 3/3 anonim ***** válasza:

ok van itt egy pár probléma.


1. ha munka ajánlat nélkül jössz ki akkor alapból illegális bevándorlónak fognak titulálni és ha elkapnak deportálnak. Unoka testvéredéket is megfogják b---ni.

2. Munkát nem kapsz ha nincsen pre vagy setled státuszod csak feketemunkát ami nem biztos, hogy fizet semmi jogod nem lesz, semmi eü ellátást ne kapsz és ha elkapnak akkor lásd 1. es pont.


Ha hivatalosan akarsz dolgozni jönni akkor van egy akadály amit meg kell, hogy ugorj nem lehet kikerülni. Ai pincérként nem fog összejönni.


"Skilled Worker visa

To be eligible for this visa, you must demonstrate:


you have a job offer from a Home Office-licensed sponsor at the required skill level

you will be paid the relevant minimum salary threshold by your sponsor (normally £26,500 or the going rate for their particular job, whichever is higher)"


Nem létezik ilyen pincér munka. Max az éterem vezető.


Úgyhogy de a munka keresés baromi nagy baj.

2021. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!