Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lenne az a nettó...

Mennyi lenne az a nettó kereset ami végett haza költeznél?

Figyelt kérdés

4 éve Ausztriában élek életvitelszerűen . Egész messze a családtól, egyedül .

KözépIskola befejezte után egyedül jöttem ide ki, nyelvtudás és gyakorlat nélkül .

Idővel találtam egy barátnőt akivel 2.5 évet voltam együtt, hoztam ki családtagokat és barátokat is.

Azóta szakítottunk a volt barátnőmmel, barátaim (2) elhagyták az országot és akit kihoztam családtagokat ( kettő idősebb testvérem ) ők is vettek Magyarországon lakast majd hazaköltöztek, szóval teljessen egyedül maradtam .


Nyelvtudásom az időhöz és lehetőségeinkhez viszonyítva elég jó (B1) van viszonylag jól fizető munkahelyem, szabad hétvégim amit nincs kikkel vagy mivel el töltenem . ( haza utazás kizárt minden hétvégén mivel egy irányba autóval 8h ) .


Ha minden jól megy, akkor év végéig összejön kb 18millio Ft (spórolt pénzem) .

2 éve tudok kb rendessen félretenni, az előtt sok marhaságot csináltam és elszórtam a pénzem minden marhaságra, havonta kb 400.000ft tudok megspórolni auto és lakás mellett.


24 éves vagyok, úgy érzem már nem vagyok itt boldog.

(Magyarországon vannak a testvéreim és egyetlen egy elő szülőm aki szintúgy nem fog örök eletet élni )

Haza szeretnek menni, viszont 20 millióból maximum egy garson lakast tudok venni egy viszonylag korrekt helyen, ha minden pénzem el költöm lakásra, megint a nullán vagyok, komolyabban anyagilag nem számíthatok a szülőmre, sőt senki másra . Valószínű a teljes nettó keresetem 250k lenne havonta, így abból spórolni meg nem is lehet érdemlegesen .


Gondolkoztam egy mindent vagy semmit alapon nyitni egy vállalkozást kb 15m Ft-bol ,( street food - elvitelre ) és abból élni .


Ahogy számoltam onnan közel havi 400k nettó lenne a nyereség.


Ti mennyiert költöznétek haza?

Az itteni keresetem 2350€ nettó, abból kb fele megy el.

( étkezés - lakás - auto - biztosítások - internet / telefon - ruházkodás - hzautazas )



2021. júl. 15. 03:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 600 körül elgondolkodnék.
2021. júl. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Érettségivel meg középfokú német nyelvtudással itthon nem fogsz annyit keresni, hogy megérje hazaköltözni. El kell döntened mi a fontosabb, a pénz vagy a családtagjaid.

Még nagyon fiatal vagy, én maradnék kint a helyedben olyan 30 éves koromig, addigra akár 50 milló forintot is össze tudsz spórolni, ha így haladsz.

Nem tudom mivel foglalkozol, de ha megvan a kellő nyelvtudás én továbbképezném magamat a szakterületemen, vagy tanulnék egy új hiányszakmát. Vagy akár egy osztrák diplomát is szerezhetsz levelezőn. Ezzel meg lennének oldva a hétvégéid is, elfoglalod magad.

2021. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kellene valami végzettség/szakma hogy megérje hazaköltöznöd.
2021. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem jönnék még haza. Legalább néhány évet kihúznék még, hogy legyen pénzem egy kisebb lakásra legalább, amikor hazajövök, legyen releváns nyelvtudásom és legyen tőkém ahhoz, hogy tudjam képezni magam. Ez már egy olyan alapot ad, amivel tuti biztos boldogulni fogsz itthon akkor is, ha átmenetileg 250 ezer forintot keresel.

Unokatesóm elvált, fél éve költözött haza a tengeren túlról, mert hiányzott a család. Eszméletlenül megbánta már, hogy nem maradt még néhány évet önerőből. Hatalmas, világos lakásuk volt, két lízingelt autójuk és sosem kellett gondolkoznia, hogy mit vegyen le a polcról a bevásárló központban. Kint 4 órás kutyasulis munkáért kapta meg azt a bért, amit itthon napi 10-12 órás mérnök melóért. Nincs lakás, autó egy 20 éves örökölt, a fizetéséből pedig sakkozik. Legalább egy lakásravalót össze kellett volna szednie még kint, hogy ne úgy jöjjön haza, hogy ugyanott tart, mint pár éve, amikor elment. Ezt már ő is belátta.

2021. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem pénz kérdése, hanem a társadalom gyökeres megváltozása kellene hozzá.
2021. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, és az is világos, hogy középfokú végzettséggel nem fogsz itthon jól keresni (vagy legalábbis az elég ritka). A 20 millió Magyarországon ingatlanra nem rossz pénz, de javaslom a pesti (vagy akár a megyeszékhelyen lévő) lakás gondolatát engedd el! Illetve szerintem azt is nyugodtan megteheted, hogy egy pár évre hazajössz, de nem rögtön dolgozni, hanem képezni magad, amivel itthon is jól tudsz majd keresni.


Teljesen érhetőek a gondolataid, egyedül nagyon nehéz tud lenni kint, ennek az lesz a vége, hogy belátod, hogy egy idő után már jóval kevesebb pénzzel is jobban éreznéd magad itthon. És ha tudnád, hányan szomorodunk el egy ilyen kérdést olvasva, hogy b+ lóf@sz 2350 euró nettóért (ami mégcsak nagyon nem is ugyanaz, mintha Magyarországon lenne ennyi a nettód) nyűglődik nulla emberi kapcsolattal odakint, és kb. az anyját sem tudja meglátogatni...

2021. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
Ez nem pénz kérdése,az ország katasztrófális állapotban van társadalmilag ami 22-ben csúcsosodhat ki ,amíg ez a maffiavezér orbán van hatalmon ide nettó egymillióért sem érdemes hazajönni...
2021. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Lehet furcsa lesz, meg nem lebeszélni akarlak semmiről. De általában az emberek nem egyedül költözködnek, meg nem egyedül vesznek lakást/házat.


24 évesen egyáltalán nem ciki otthon lakni. Én tök feleslegesnek tartom azt, hogy csak azért vegyél egy lakást, hogy ne otthon lakj (szüleiddel).


Keress egy párt magadnak. Akivel össze tudsz költözni egykét év múlva. Aki szintén tud pénzt rakni a projektbe.


De hazajöveteled után csak azért venni egy lakást, hogy egyedül élj ott, csakhogy ne kelljen otthon laknod... Nemtudom. Szerintem full értelmetlen.


Én úgy vagyok vele, hogy ameddig nincs kivel összeköltözni, teljesen felesleges pénzkidobás az elköltözés / albérlet. (Nyilván egy bizonyos korig. De 24 az teljesen belefér).

2021. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Èn a helyedben vennèk egy lakàst itthon ès kiadnàm ès maradnèk mèg, ami abbòl bejön azt felreteszed, meg amit tudsz ès akkor pàr èv mùlva elèg jòl àllsz, jò esèllyel az ingatlanod többet fog èrni ès ha azt eladod plussz a sporolt pènzbol màr tudsz venni valami tisztessègeset is majd.
2021. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy van egy könyvelői szakmám, de sosem dolgoztam benne és egy nem EU-s országban szereztem meg ezt, kettő Nyelvű oktatás mellett . Szóval nemhiszem hogy elfogadják Magyarországon .

( sosem éltem Magyarországon és annó a szüleim sem, ettől függetlenül magyar állampolgár (is) vagyok)


Miután ki költöztem Ausztriába nem sok időnek rá, édesanyám ki lett költöztetve a kettő kisebbik testvéremmel eggyütt Mo.-ra, nekik egy nagyon kellemes élhető élet lett biztosítva, amit nem szeretnék fel kavarni azzal hogy oda költözöm (tegyük hozza hogy a lakás nem bírna el plusz egy főt tartósabb ideig) szóval ez az opció kizárt .


Van akit megismertem, már egy jó ideje nagyon jól ki jövünk és szeret is. Reális esélyt látok arra hogy, ha Magyarországra költöznék, egy idő múlva egybe költözzünk ( akár mint barát alapon ) mivel ő is szinte velem egy korú mégis a szülőkkel él és szeretne elköltözni mert semmi saját élete nem lehet otthon .

Sajnos ő nem lenne hajlandó nen irodai munkát végezni, így az a lehetőség hogy ő jöjjön ki, el van vetve mivel itt nyelvtudás nélkül ilyen területen nem lehet elhelyezkedni.


Azon gondolkodtam, hogy azzal a spórolt pénzemmel nyitok egy “vállalkozást“ Budapesten (15mFt streetfood), annó 2 évet dolgoztam 4.5* étteremben Szakács kent, szóval a tempó és minőséggel kapcsolatban képben vagyok.

És mellette bérelni egy külvárosi kettő szobás lakast ami 150k ( azt ketten osztoznànk ..)


Kicsit tanácstalan vagyok, hamarossan elkezdem tökéletesíteni a nemet nyelvet ( nyelvvizsgákra fel készülök 😖) majd papirt is szerzek erről .


Vagy veszek Szombathelyen egy garson lakast és ingázok napi szinten Oberwartra.. (80km oda-vissza) egy kb 500k nettós fizetésért.


Tudom az lenne a legjobb ha itt tudnék még éveket maradni, de addig nem bírnám már ezt a lelki savanyúságot, hogy minden nap egyedül ébredek,fekszem,étkezek, megyek mindenfele..

2021. júl. 15. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!