Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lehetőséget lenne...

Melyik lehetőséget lenne érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

30 éves leszek.

1. Itthon maradok még 4 évig és közben elvégzek egy rendes szakmát.

2. Kimegyek külföldre rendes szakma nélkül pénzt keresni és utána végzek el szakmákat?

(Tudom hogy már öreg vagyok és hogy korábban kellett volna ezen gondolkodni, úgyhogy ilyen jellegű válaszokat nem kérek)



2021. júl. 20. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Milyen szakmához kell 4 év?
2021. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagy öreg?
2021. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább végeztél egy szakmát és aztán menjél
2021. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

A friss diploma + kimenetel a legrosszabb választás. 0 tapasztalattal bárhol nehéz elhelyezkedni, de ha valahol mégis ilyet keresnek akkor a helyi (anyanyelvi szinten beszélő) jelentkezőt veszik fel.

Ha a tanulást választod, akkor magabiztos gyakorlati tudással érdemes csak kimenni.

2021. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első lehetőségre szavazok. Az "öreg vagyok" témához meg annyit, hogy a nyugdíjig többet fog dolgozni, mint amennyit eddig összesen éltél, úgyhogy nem vagy lemaradva semmiről.

Azt még hozzátenném, hogy az, hogy soha többé ne kelljen tanulnod, majdnem kizárt. Ha most szerzel is egy szakmát, abban is lesznek új dolgok, sőt, 30 év alatt lehet, hogy a szakma is eltűnik. Jobb, ha hozzászoksz, hogy tanulnod kell, könnyebb lesz később.

2021. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is az első felé hajlok, de jelenleg is keveset keresek, nem akarok még minimum 4 évig itt kuporogni. (Tudom hogy külföldön sem lenne kolbászból a kerítés)
2021. júl. 20. 13:24
 7/9 A kérdező kommentje:
1-es majdnem mindegyikhez, nem OKJ.
2021. júl. 20. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle szaktudás nélkül külföldön is csak kulimunkára fognak felvenni, nehogy azt hidd, hogy majd feketemosogatóként betegre fogod keresni magad.

Vagyis hiheted, sőt, még az is lehet, hogy bejön, csak erre építeni szerintem felelőtlenség.

2021. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom de itthon sem jobbak a kilátások.
2021. júl. 20. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!