Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Klíma szerelőkènt meg lehet èlni?

Klíma szerelőkènt meg lehet èlni?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyárakról gyárakra mászkálok, kikèszít az èjszakázás, èrdekelne a klíma szerelès, de vagy 400 ezer egy kèpzès.


Megèri belevágni?


Találhatok benne munkát?



2021. júl. 26. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg, törvény szerint csak végzettséggel lehet szerelni, sőt megvenni is csak úgy lehet, ha egy szerelő nyilatkozik
2021. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Venni? Hát mi simán megrendeltük egy klímás webshopból, ugyan senkit nem érdekelt, hogy van-e papírom a szerelőtől. Rendelés, fizetés, aztán két nap múlva hozta is a futár.

Kérdező amúgy igen, nagyon is megéri klímázni.

2021. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
2, az azért vicces, mert csak akkor lehet venni, ha van aki beszereli
2021. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Utána természetesen szakember szerelte be számlával meg tanusítvánnyal meg minden, de vásárlásnál még nem tudtuk, hogy ő fogja. Simán megvettük, utána kerestünk embert, aki beszereli. Szóval vásárlásra nincs ilyen kikötés szerintem.
2021. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, azt már nagyon régóta megváltoztatták. A jelenleg érvényes jogszabály szerint a vevő lehet bárki, de nyilatkoznia kell, hogy szakképzett szerelő fogja telepíteni a klímát.

Meg lehet élni belőle, viszont nagyon idénymunka. Nyáron szinte éjjel-nappal klímát szerelsz, mert mindeki számára nyáron derül ki, hogy meleg lesz és mindenkinek már múlt hétre is későn lenne az időpont. Télen jóval kevesebb a szerelnivaló és főleg csak fűtésre. Kezdő vállalkozóként nem is biztos, hogy lesz megrendelés télen.

Csak akkor menj el klímaszerelőnek, ha rendesen akarod csinálni és van szépérzéked, ne a pénzkereset legyen az első. Nagyon sok szerelő okádék munkát ad ki a kezéből, pár hét múlva megáll a gép hűtőközeghiány miatt, mert rosszak a peremek, ferdén teszi fel a beltérit, rossz a kondenzvízelvezetés és ömlik a beltériből a víz, stb. És akkor se álljon meg a tudomány, ha hibát kell keresni egy már korábban felszerelt klímánál. Szóval csak akkor menj el klímásnak, ha jól akarod csinálni és ez bármilyen más szakmára is igaz.

2021. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van esély arra, hogy bővülni fog a klímapiac és akár egész évben megfelelő igény lesz klímásokra, mert egyre többen fűtenek télen is klímával, nyilván inverteressel, amikből már vannak olcsón is olyanok, amik a kinti -15, -20 fokig tudnak fűteni és sokkal energiahatékonyabbak a pusztán villanyfűtésnél, vagy akár még az infránál is. Ahogy szigorodnak a lakóházak energiafelhasználási követelményei (bár szerintem irreális ütemben), úgy terjednek majd ezek a megoldások fűtés céljából is.

Szerintem van jövője ennek, meg lehet majd élni belőle. Biztosan be kell majd állnod valamelyik céghez eleinte, de idővel vállalhatsz maszek munkákat és csinálhatod majd saját vállalkozás keretein belül. Hasznos átképzésbe, tanulásba mindig érdemes befektetni.

2021. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiány van belőlük is,ezért igen, szerintem életed végéig elég jól meg tudsz belőle élni, csak csináld jól és szerezz tapasztalatot.
2021. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gabesz147 válasza:
100%

Volt már itt erről szó, megéri, ha jól csinálod, bővül az ismeretségi kör, stb.

De nemcsak a tanfolyam költségéről írtak akkoriban, hanem a kezdésről is, amihez kell sok felszerelés, legjobb, ha először betársulsz valakihez, gyakorlatot, pénzt szerezni, aztán önállósodni, és később Neked lesz segéded:-).

Ez bizony nem megy pikk-pakk.

De piaca az van és lesz is, ahogy előttem is írták.

2021. júl. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!