Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingatlanközvetítő munka?

Ingatlanközvetítő munka?

Figyelt kérdés

Érdemes belevágni?

Ha jól tudom nincs fix fizetés, de nem igazán tudom hogy működik, most úgy alakult hogy eltudnék végezni egy tanfolyamot csak nem tudom mennyire érdemes lelevágni.

Ha valaki ilyen téren dolgozik és tudja hogy megy ez az egész, nagyon sokat segítene.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.



2021. júl. 28. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudnád végezni a tanfolyamot, végezd el! Azzal csak több leszel!

Ami az ingatlanközvetítést illeti, nem egy könnyű kenyér, illetve megfelelő személyiség kell hozzá. A rengeteg hideg hívást, visszautasítást tudni kell kezelni. Ha viszont szereted az ingatlanokat és szívesen foglalkozol emberekkel, akkor ezt a munkát is lehet szeretni.

2021. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik leginkább negatívan megítélt foglalkozás. Nem véletlenül, kritikán aluliak a művelői általában és gyakorlatilag egy szükségtelen élősködő, aki olyanért kap pénzt, amire valójában nincs szükséges senkinek
2021. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Dióhéjban az ingatlanközvetítő annyit csinál, hogy:

- A lusta tulajok helyett felpakolja a hirdetést az ingatlan.com-ra meg a többi portálra

- Ha a tulaj csinált képeket, akkor azoból tesz fel kettőt, ha nem csinált, akkor csinál 2-3 rossz szögből készült, homályos, sötét, semmit mondó képet

- Amikor a vevőjelölt felhívja és kiderül, hogy nem felel meg az ingatlan, akkor mindenáron rá akar tukmálni egy másikat, hogy nézze meg

- Ha már a vevőjelölt megnézi a házat, akkor sürgeti, hogy lépjen, mert "ez jövő héten már nem lesz meg"

- És felhívja a magán hirdetéseket és zaklatja a tulajt, hogy majd ő eladja a kéglit.

2021. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
3-as: biztos ilyen is van, mi úgy adtuk el az előző lakásunkat, hogy akkor éppen külföldön dolgoztam. Az ingatlanos megkapta a kulcsot, és az utasítást, hogy akkor hívjon, ha tuti vevő van mert nem akarok potyára hazajönni. 3 hét múlva hívott, hogy megvan az ember, és ő azt javasolja ne is engedjek az árból, úgy is elviszi. Így is lett. Az ingatlanos megkapta a pénzét amiben megállapodtunk - nem is keveset, de teljesítette amit vállalt és ráadásul hamar. Annyit még tudni kell, hogy ez az ingatlanos a környéken jól ismert figura, 20 éve ezt csinálja, tehát kicsit jobban megbíztam benne mint a szakmájának más képviselőiben.
2021. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
#4: Természetesen, mikor a tulaj 5000 km-re van az ingatlantól, akkor nem hülyeség ingatlanost alkalmazni, de tapasztalataim szerint az ingatlanosok 90%-a nem csinál semmit, csak kihasználja, hogy az eladók nem értenek az internethez és lusták.
2021. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

És tegyük hozzá vevőket fölöslegesen elhajtják meg nem hívjal vissza, lekezelik, stb.

Vevőként tapasztaltam sok rosszat.

2021. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb, mikor nem írnak le lényeges dolgokat az ingatlannal kapcsolatban, amit ha tudna az ember, fel se hívná. Pl hogy valami miatt nem hitelezhető, vagy hogy a telek osztatlan közös tulajdon. Fölöslegesen rabolják egymás idejét.

Meg mikor egy garázsnál nem írják le a pontos helyét. Mit gondolnak, 2km-re az otthonától akar valaki garázst venni?

2021. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Dolgoztam ilyen területen, de nem ajánlom. Ahogy a válaszokból is látod, itt Magyarországon ez egy lenézett szakma, olyan akikre azt mondják sokan, nincs is rá szükség. Pedig minden normális ember tudja, hogy ez egy nagyon fontos szakma. Ha valaki meg van szorulva anyagilag és gyorsan kell neki vevő, reális áron, akkor kizárólag ingatalnos fog tudni segíteni neki. Ő maga valószínű jóval olcsóbban tudná eladni. Vannak speciális ingatlanok, amiknek megvan a célközönségük: luxusvillák, szállodák, ipari ingatlanok ebben is valószínű ezekre a területekre specializálódott ingatlanos tud majd segíteni. Vagy ha külföldön laksz szintén. Nyíregyházán laksz és Sopronban van az eladó ingatlanod szintén. Én nem tudtam csinálni ezt, mert ha tisztességes vagy és korrekt mindenkivel, akkor se szerződésed nem lesz se eladásod. Nehéz szakma, rengeteg türelem kell az emberekhez és el kell tudnod viselni azt, hogy hónapokig nem lesz bevételed ebből.
2021. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

#8: "itt Magyarországon ez egy lenézett szakma"

Azért, mert az ingatlanosok 90%-a kókler és csak a pénz érdekli, de marhára nem ért ahhoz, amit csinál, max nagyon nyomulós.


Ha gyorsan kell a vevő, akkor így is úgyis áron alul fog elmenni az ingatlan. Nem is beszélve arról, hogy az esetek többségében a vevő a tulajjal egyezkedik az árról nem az ingatlanossal, akkor meg mindegy, ha magának adja el.

Egy távol lévő vagy speciális ingatlan esetében van értelme az ingatlanosnak, de ha az ember a saját lakását árulja, amiben él, akkor az ingatlanos csak pénzkidobás.

2021. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
9. Minden szakmában van kókler, hozzá nem értő. Beszélhetünk itt építőipari "szakemerekről" vagy bármi más szakmáról, mindenhol van ilyen. Nyilván hogy érdekli a pénz, mert ebből él! Amellett van telefonköltsége, üzemanyagköltsége vagy utiköltsége (bérlet stb.) egyéni vállalkozását fizetheti maga után. Ezek alsó hangon 100e ft/hó kiadást jelentenek. Megnézném, kinek adnád el a 30 éve nem lakott luxusvilládat pl. Itt nem egy 1,5 szobás lakásról beszélünk. Azt valóban szinte mindenki eltud adni. A kérdés hogy magánszemély hirdeti sok esetben 2-3 évig mire elkel, egyébként olcsóbban, mint amennyiért ingatlanos tudta volna eladni 1 hónapon belül. Na ez a nem mindegy. Azért se értem ezt a nagy ellenszenvet bizonyos embereknél, például nálad, mert ha valaki nem kizárólagos szerződést köt és nem ingatlanos adja el akkor semmit nem kell fizetni ingatlanosnak. Azaz ingatlanos zsebből fizeti az üzemanyag/telefonköltséget/hivatali dolgokat stb saját kárára.
2021. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!