Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire okés hogy olt....

Mennyire okés hogy olt. igazolvány nélkül nem vesznek fel/foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemista hallgató vagyok, kereskedelem-marketing képzésen - ilyen irányban nézelődök most gyakornoki munkák után (irodai munkavégzés). Jelenleg dolgozom is egy helyen de már jó ideje, így szeretném máshol is kipróbálni magam. A jelenlegi hely ahol vagyok (iroda) a home office félig engedett, de ha bejövök az irodába nekem maszkban kell lennem mert nem vagyok beoltva - emiatt rengetegszer érzem hogy diszkriminálnak velem, a vezetőségtől többször megkapom a "mikor tervezed magad beoltatni a csapat érdekében"? kérdést - Szerintem ilyet nem tehetnek.

A másik hogy szintén irodai munkára jelentkeztem máshova, ahova fel is vettek volna, de miután kiderült hogy nincs oltásom és olt. igazolványom, közölték hogy így nem lehet belépni a céghez dolgozni, mert ezzel veszélyeztetném a többi kollégát (logikus aki bevan oltva nincs védve az oltatlannal szemben, egyébként ezt az interjún nem közölték), vagy heti szinten saját költségre csináltatok pcr tesztet, és akkor úgy lehet...


Ilyen jogszabály vagy törvény van hogy a munkahely megszabhatja hogy nem enged dolgozni ha nem vagyok beoltva?

Mit tudok tenni? Nektek milyen tapasztalatotok van?

Egészségügyi okok miatt amíg lehet elkerülném az oltást..

nagyon elszomorít a helyzet, az emberek agymosottsága, a diszkrimináció....


23L


2021. júl. 29. 21:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Agymosottnak gondolsz 6 millió feletti embert?

Azért picit gondolkozz el, mit állítasz több, mint 6 millió emberről!

2021. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
Undorító
2021. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
59%

Aki be van oltva, nem értem miért tart ennyire az oltatlanoktól, hiszen ő védett, ezért rendelkezik védettségi igazolvánnyal is, nem?

Ha pedig nem így van, és mégsem védett, mi értelme az oltásnak?

Kérdező: Szerintem, a végletekig be fogják szabályozni azok életét, akik nem oltatták magukat, tehát hivatalosan nincs ilyen jogszabály ( még ), hogy nem engedhetnek dolgozni, ha nem vagy oltott. Viszont a cégeknek/munkaadóknak szíve joga eldönteni, hogy kit szeretne alkalmazni, ezért csomó helyre nem fogsz bekerülni, vagy alapból hátránnyal indulsz. Ezt neked kell mérlegelned, hogy továbbra is makacsul tartod magad ahhoz, hogy nem oltatsz, de így csomó lehetőségtől elesel, és minden tervedet keresztül húzzák, vagy pedig beoltatod magad, és akkor meglesznek az esélyeid, amik a covid előtti időkben alapból megvoltak.

2021. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%
Azért tartok az oltatlan győkerektől, mertvan egy hyerekem, és nem akarom hazahozni neki a vírust. Nem értem, mit nem lehet ezen felfogni.
2021. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
42%
#4 de az oltottak ugyanúgy elkaphatják és átadhatják a vírust, mint a nem oltottak. Az oltás nem immunitást ad, a tüneteket minimalizálja.
2021. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
És a vírus pont a tünetek által terjed intenzívebben e.g. köhögés
2021. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen okes. Remelem minél hamarabb meglesz a jogi háttere is, hogy minden szolgáltatásból, munkaerőpiacról, egeszegugyi ellátásából ki legyen zárva aki ennyire képtelen, hogy egy világjárvány idején képtelen beoltatni magát.


El lehet menni 3. Világbeli országokba ahol a a többi tanulatlan gyökérre osszeborulhattok oltás nélkül. Ja hogy ott nincs penicilin se, meg malária ellen sem semmi, esetleg fájdalomcsillapító sem? Fuh durva lenne ha mondjuk egy baleset után meg kellene muteni. Mindegy majd a falu boszorkánymestere bekeni sáros nyállal.


Többieknek: az oltással sajnos nem 100% a védettség, sem statisztikailag, sem minőségében. Viszont szerencsére én már valószínűleg nem kerülök lélegeztetőre ha valamelyik retardált ram is köhög…

2021. júl. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon sajnálom ami most megy. Én itt ültem egész nap fájó foggal, mert nem láttak el fogorvosnál, mert nem vagyok beoltva.(1 hónap fájdalmas várakozás után).Amíg megtudok menekülni nem is fogom beoltani magam. Az a terv, hogy magánnal kihúzatom őket, aztán majd egyszer ha lesz pénz helyre hozatom őket, jobbat nem tudok. Elég csúnya mellékhatásai vannak ezeknek az oltásoknak. Müller Cecília is megmondta, hogy az oltások felerősítik a betegségeket. Nekem meg rengeteg van. Most meg még valami bélbetegségem is lett. Ha oltatnék lehet nem élném túl. Most nagyon rettegek ettől. Egyébként meg a vírust még egyszer sem kaptam el.
2021. júl. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
Meg is erdemled. Amúgy meg hülye is vagy ráadásul.
2021. júl. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem korrekt, mindenkinek érdeke, hogy ezen túllépjünk végre és visszajusson minden a régi kerékvágásba.


Én a vírus miatt elvesztettem a munkahelyem és mindent, amit eddig felépítettem karrierügyileg. A hátamra sem kívánom az egészet, csak tűnjön már végre el...... (szal ja én beoltattam magam)

2021. júl. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!