Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 160 ezerből meg...

Havi nettó 160 ezerből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Egyedülállóként, saját lakásban,

vidéken, nincs kutya, nincs macska, nem cigizek, nem iszok



2021. júl. 30. 15:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%
A te specifikus felállásodban simán.
2021. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

Májustól br. 240eFt-ra emelték fizetésem, tehát még alatta maradok a nettó 160e-nek, 25e-et fizetek a számlákra (internet, telefon, áram, kuka, víz és 3-4 havonta egy gázpalack), élelmiszer 20-60e között, attól függ meddig bírja a nagybevásárlásnál vett élelmiszer.


Fagyasztott zöldségekből 20kg-ot szoktam venni ez 9e körül van, tésztából 20db 0,5kg-os csomag 3e, rizs 10 csomaggal 3e, csirkemell 10kg 11e, csirkecomb 20kg 9e, virsli 10kg 5e, parizer 5kg 2e (tudom olcsó húsnak híg a leve), rágcsa 3e, csoki és édesség 2e, 8-10 csomag mazsola 2e, tisztálkodás és tisztítószer olyan 2e havonta.


Elég változatos, hogy milyen gyorsan fogy el, legrövidebb idő 1 hónap leghosszabb 3, havi 5-6e megy péktermékekre, nem iszom nem dohányzom, talán fontos azt még hozzátenni, hogy 200m2-es konyhakertem van + 10méter szőlő, 2 körte, 1 barackfa, 3 mogyorófa, 1 diófa, 4 szilva és 2 bokrosodó fosószilva, 12méter málna, 1m2 eper


Régebben havi 80e körül szoktam félretenni, mostanában 100e körül.

2021. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
31%

#3: 25-ből a rezsi max nyáron jön ki, ha nincs klímád. Villany 5e, hideg-melegvíz 3e, gáz ha csak tűzhely 2e, közös költség 8e, net 4e, télen még 18 a fűtés, az már 40.


Aztán havi 8e benzin? Az kB 3500 km/év futásteljesítmény. Ez az átlag ötöde. Minek autó, ha ennyire nem használod? Meg a kocsi nem csak benzin. Biztosítás, adó, karban tartás, parkolás, stb.

2021. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
93%

22-es vagyok nálam is 25e a rezsi, fatüzeléses fűtés, ingyen raklap (nem vegyszeres), fanyesedék + kukoricakoró 4szomszédtól + a sok meló, így belegondolva, sz***pás lenne, ha venni kéne.


Ami nálam kimaradt az a kocsi, de nem használom sokat (bevásárlás, kórház) 12év 16e km, 100-120e-ből kijön évente, a bérletet munkahely fizeti, a kocsifutást sajnos nem, pedig úgy kényelmesebb lenne.

2021. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
85%

A 15-ös vagyok. Nem értem minek lettem lepontozva amikor kifejtettem az igazságot.

VAn egy adott cég legyen mondjuk egy webáruház mert ismekerek egy webshop tulajt.

Elinditotta még a céget 2014-ben kb. 20-30 millióból. Ebbe beletartozott minden a cégalapítás a székhely a könyvelő a jegyzett tőke, a raktárak, a termékek megrendelése és rktaározása és minden egyéb más. Ehhez felvett alkalmazottakat is hogy jobban menjen a munka péládul csomagolókat. Mivel így is mínuszba jöttek ki az első években vagy hónapokban de ezért muszáj volt az is hogy a alkalmazottakat ne fizesse meg hiába jó szakemberek hogy megérje ezt csinálni az tulajnak. Aztán mára már a tavalyi évben több mint 5 milliárd forint bevételt értek el aminek az adozott eredménye 800-900 millió Ft lett. Tehát mindegy mit tanul az ember lehet 5 diplomája is akkor is ha nem tud valaki vállalkozást csinálni mert nincs ötlete vagy nincs rá pénze vagy megfelleő kapcsolata akkor rákényszerül az alkalmazotti létre és az alkalmazottakat ebben az országban NEM fizetik meg. Mondhat bárki bármit a többség nincs megfizetve olyan arányban ahogy növekednek az ingatlan árak az élelmiszer árak és miegymás. Ezért írtam hogy amilyen árak vannak most és az ember tervezne a jövőre minimum 800 ezret kéne keresni nettóban. Hol adnak meg 800 ezret? Csak olyan munkakörökben ahol kihalálos alapon vagy nagy 10-20-30 év szakmai tapasztalattal és stresszes munkával lehet elérni ennyi pénzt alkalmazottként. De könyörgöm ki vár annyi ideig vagy ki akar várni?

2021. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
28%

Megélni ja.

Élni nem.


Újabb droid, aki beáll a mókuskerékbe és 50 évig ki se szakad.

Aztan fáradtan, betegen, kiégetten megdöglik. Vityának tökéletes.

2021. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
15%
#25: Programozóként simán elérhető a nettó 800 alkalmazottként, a szükséges senior szint akár 3-5 év alatt elérhető és olyannyira nem kihalásos alapú, hogy a cégek keresnek meg téged, hogy átcsábítsanak. Nem is kifelyezetten stresszes, ha szereted csinálni.
2021. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg. Ha nem akarsz télen is 25 fokra fűtött házat, ha nem veszel minden hónapban új cipőt/ nem márkás dolgokat veszel és nem akarsz túlárazott kocsit venni és még sorolhatnám. Szerény életet simán lehet finanszírozni így vidéken. Mi lakásban élünk (kevesebb a fűtés költsége(21fokra fűtünk), nincs kert, viszont közös költség 11e/hó), van egy benti ivartalan macskánk - és havi átlag 140e a kiadásunk kettőnkre!(néha szoktam olyat csinálni, hogy füzetbe vezetem az összes kiadásunkat - tényleg mindent - kíváncsiságból és ez az átlag úgy, hogy sokszor rendelünk ételt, elmegyünk randizni, mozi stb...).
2021. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
#28: 140-ből ketten, rezsivel, mozival, kajarendeléssel? Lehetetlen! Még saját kifizetett lakás esetén se jön ki. Mégis hogy csinálod?
2021. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

28as vagyok. Úgy, ahogy leírtam. Nagyon ritkán veszünk ruhákat(pl a mostani szandám már harmadik éves, a csizmámnak ez lesz a negyedik éve - főleg nem márkásat - otthonról dolgozunk így nincs is értelme), nincs kocsink, szerencsére betegségünk sem (nem kell gyógyszer, orvos stb), nincs hitelünk, sajnos fűtési lehetőség nincs a konyhánkban, így csak 2 szobát fűtünk(21fokra). Pl rezsink így néz ki: áram(régi hűtő, nem jó a fagyasztó és mindketten szám.gépen dolgozunk) + gáz(télen 15e körül) + víz(kert hiányában nem kell locsolni, csak erkélyen vannak virágok) együtt max 9000Ft/hó - télen max 25e/hó a fűtés miatt. Internet 3200ft. Közös költség 11e. -> szóval legrosszabb esetben is 40e/hó fűtéssel!. A többi csak kaja, de pl kenyeret alig eszünk (általában egy hónapban 2ezer forintot költünk kenyérre).

Most párom nagyszülei régi lakásában élünk, de saját lakásra gyűjtünk. Annyi segítséget kapunk, hogy vasárnaponként szülőknél eszünk - ami 4 nap/hó, így elég nagy segítség ez. Covid miatt mozizás igaz nem volt mostanában, de régen 2havonta egyszer elmentünk. A kajarendelés alatt pedig nem a legdrágábbakra kell gondolni - itt pl egy pizza 1500körül van és nekünk egy elég egy étkezésre.

A macskánknak nagy kiszerelésben rendelünk mindent így olcsón kijön (10kg táp 12e és ~3 hónapra elég, alom 8e és 4hónapra elég).

Alkoholt nem fogyasztunk, csak nagyon ritkán(pl ha veszünk egy üveg jobb fajta whiskeyt, az bejár kb 3 hónapig), nem cigizünk és nem szerencsejátékozunk... Gyümölcslevet ritkán iszunk, üdítőt pedig még ritkábban. Nincs drága hobbynk (rajzolás, festésen kívül).


Azt tudom tanácsolni, hogy írd össze az összes kiadást 2-3 hónapig és vesd össze, mik azok, amik nem fontosak, nem létszükségesek és mit kellene kicserélni. Reklámújságokat átböngészni, ha valami kedvező árú, akkor abból betárazni. Evésben mértéket tartani (de nem éhezni- pl nem kell minden nap chipset, csokit, kekszet enni), néha (heti egyszer) olcsó kajákat készíteni(prézlis laska, palacsinta, paprikás krumpli, slambuc, főtt virsli tükörtojással, melegszendvics és hasonlók).

(Pár adat rólam: 25 éves vagyok (párom is), 4 éve költöztünk össze, 3 éve van macskánk)

2021. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!