Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő is kap munkanélküli...

Csenge020601 kérdése:

Pályakezdő is kap munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre levelező tagozatra.

Érdemes bejelentkeznem pályakezdő munkakeresőnek, kapok valami segély jövedelmet akkor?



2021. aug. 1. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Augusztus hónapra gondolok csak. Szeptembertől lesz munkám.
2021. aug. 1. 11:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz semmit, a segély feltétele hogy előtte 1 év munkaviszonyod legyen.
2021. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző mondja.
2021. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kap munkanélküli segélyt. Álláskeresési járadékként visszakapják a munkanélküliek a befizetett járulékaik töredékét.
2021. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Basszus, azért elég korán kezded a segélyen való élést.

Fiatal, életerős fiú/lány vagy, a vendéglátásban munkaerőhiánnyal küzdenek, nyugodtan elmehetsz arra az egy hónapra dolgozni, ha nincs pénzed.

Amúgy meg a levelező mellett is simán lehet dolgozni.


Nem, nem kaphatsz, mert ahhoz min. 360 nap biztosítotti jogviszonynak kell lenni, azaz kb. egy év munkaviszony.

2021. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Első 3 válaszolónak köszönöm.


Utolsónak szánom: 13 éves korom óta végzek nyáron diákmunkát, 16 éves koromtól legálisan is. Iskola mellett, hétvégente is volt, hogy dolgoztam huzamosabb ideig. Érettségi közben is végeztem munkát. Júliusban rögtön elkezdtem az egy hónapos diákmunkát, sajnos két hónapra nem lehet. Ez lejárt, de közben van munkám nem hivatalos, 2 is, folyamatban egy harmadik. Tehát nem vagyok segélyen élő típus. Egyetem mellett is lesz munkám. Csupán érdeklődtem, hogy pályakezdőként jogosult vagyok-e esetleg valamire. Mert ha netán igen, akkor miért ne vehetném fel?


Ennyi a történet, már elég informált vagyok. Köszönöm.

2021. aug. 1. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
nem vagy
2021. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!