Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 8 óra munkából meg lehet...

Napi 8 óra munkából meg lehet élni? Vagy mindenképp kell valamit ügyeskedni mellette?

Figyelt kérdés

Középosztálybeli átlagos életet élek. Napi 8 órát dolgozom a munkahelyemen, egy vidéki nagyvárosban. Átlagos a fizetésem (nettó 260.000 Ft), de emellett nehéz lenne a családot etetni, nem még élményekben részesíteni, így maszekolok a számítógépen (összeadva a munkaórákat átlag havi 40 óra) így emellé még keresek 100-120.000 Ft-ot. Plusz eladogatok ezt-azt. Bútorokat, alkatrészeket, könyveket, így közvetetten ebből is van hasznom, mert nem a kukában landol (kb. havi 30-40.000 Ft).


Ezzel csak az a gond, hogy állandóan dolgozni kell, sosincs pihenés. Ha pihennék, akkor vajaskenyér lenne a vacsora. Szóval kiszállni ebből a mókuskerékből nem lehet, de már nagyon jó lenne "csak" 8 órát dolgozni egy nap. Más is így van ezzel?


Ismerem a mondást, hogy meggazdagodni csak más munkájából lehet. Hát én valamit rosszul csinálok.

F/35


2021. aug. 3. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
95%
Most akkor döntsd már el hogy egy családnak megfelelő normális egisztenciát akarsz ahol nem vajaskenyér jut csak az asztalra, vagy gazdag lenni, mert a kettő között van egy rohadt nagy holttér.
2021. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
11%

A 260 nettó nem átlagos fizetés 🤣

Albérletben vagy saját lakásban élsz?

2021. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hangsúly azon van hogy alig 40 órával a gépen keresel 120 ezer forintot, és valamelyik balek majd biztos rákérdez hogy mégis hogyan, akkor ez egy egészen gyenge eresztés
2021. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem csomóan 260 alatt keresnek, és tudnak egyről a kettőre jutni.
2021. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

1-es: nem gazdag akarok lenni, időt szeretnék a családomra!


nem értem a 2-es válaszoló miért nevet ki. Tudom hogy ez jóval a KSH által mért adat alatt van, de a környezetemben szerintem átlagosnak mondható.

Igen, van lakáshitel, meg sokféle más hitel is.

2021. aug. 3. 19:06
 6/69 anonim ***** válasza:
82%
Nem neveltek ki, de vicces. Én nettó 190et kapok, lakáshitelt fizetek, aruhitelt. Igaz, nem elek nagy labon, de azért szinte mindent meg tudok venni ennyiből is.
2021. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
47%
Aki szegény az ne csináljon gyereket
2021. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
75%
Havi 5 nap meg semmi havi szinten plusz egy szazasert. Ez így már egybol 360. Azert abból már bőven megél egy ember.
2021. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
76%
Bírom mikor az ilyenek sírnak, hogy nem tud előre jutni az életben, hát akkor tanulj mérnöknek, vagy menjél burkolónak. Én 240 órával havi szinten kerestem ba+ 228 ezret és sokan vagyunk ezzel így, mi mit szóljunk: Most 8 órában 195 ezer, úgyhogy ne ríjál! Sokan 200 e alatt keresnek és van gyerekük és egyedül nevelik a gyereküket, van aki 16 órákat tol napi szinten, mert a kedves férje csak a gyerek csinálásban élvezte a dolgot, de a felnevelése már büdös volt! Mindig ti sírtok, akiknek sokkal jobb a fizetése az átlagnál, szégyen! Sokatoknak az 500 e nettó is kevés, mert luxus villában élnétek és a fél világot bejárnátok luxus körülményekkel és sírnak hogy a nettó 500 e semmire nem elég, jaj még a végén megsajnállak titeket, ó szegénykéim, hányatott felnőtt kor. Igaz? Nem tudsz te sem 70 millás házacskát venni meg bmw-t mellé. De xar.
2021. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

9-es: egyáltalán nem ez volt a célom, amit írsz.

Sok a hitelünk, nagyon. Panelben élünk, sosem fogunk tudni előre lépni valószínűleg. Feleségem jelenleg nem dolgozik. Az autóm az mindig 20+ éves, sosem tudom sokkal fiatalabbra cserélni. Szerettem volna ha gyerekeknek már egy kicsit könnyebb, de már látom hogy nem lesz.


Szóval nem 70 milliás házra vágyom, csak jó lenne már a panel hiteljén túl lenni. De már csak 17 év és meglesz.

2021. aug. 3. 19:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!