Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahhoz hogy szoftvertesztelő...

Ahhoz hogy szoftvertesztelő legyek, elég ha minimális programozási ismereteim vannak?

Figyelt kérdés

A kód olvasása, értelmezése nem okoz gondot, viszont mindenféle bonyolult algoritmusokat nem tudok írni. Ezért is gondoltam a tesztelésre mint melóra.


Nettó 200 ért is csinálnám, a mostani melómnál az is jobb lenne...ez legalább kényelmes ülőmunka, most egy gyárban rohadok 3 műszakban.


2021. aug. 4. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Magyarban ilyen munkát nehéz találni. Meg máshol is kb. És szerintem annyira sok a jelentkező erre (Mert végülis kb álom munka egész nap gép előtt ülni és csak tesztelgetni a programokat) Hogy nem túl sok eséllyel indulsz neki ennek. Valami nagyon lenyűgözőt kell írnod a motivációs leveledbe hogy téged válasszanak. De csináld! Nem foglak vissza és nem is akarlak. De ha nem próbálsz rá, sohasem tudod meg mi lett volna belőle :)

Sok szerencsét! :)

2021. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Nemhiszem, hiszen a szoftver tesztelő nem csak olvasgatja a kódsort, hanem teszteket ír hozzá, stb, amihez már kell egy alapos programozási képesség.

Ettől függetlenül add be az önéletrajzod, veszíteni nem tudsz vele. GL!

(Ui.: Nem tudom miért van így lepontozva a felettem válaszoló, igaza van, ez kb itthon egy álommunka. Nem azért, mert könnyű, de nem robot és nem fizikai munka ez)

2021. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

#1 vagyok

Annyira igazából nem érdekel hogy lepontoznak, ez az én meglátásom amit leírtam. Én is programozást végeztem szoftver és webfejlesztéssel, nagyjából tudom én is hogy mi a szitu ebben a témában, és csak reálisan gondolkodom.

Akik lepontoztak valszeg valami nagyon tudálékos okoskodó mindenkibe belekötök mert nincs jobb dolgom emberek. Ők az a szint amivel nem tudok és nem is akarok foglalkozni. Peace guyz, és kérdező mégegyszer sok szerencsét kívánok! :)

2021. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

1., bocsanat, de jol erzem, hogy te nem ezen a teruleten dolgozol? Kisse furakat irsz. :)


Egyreszt tesztelo minden, kozepesnel jobb fejlesztoi csapatban van. Persze, van olyan csapatnyi fejleszto, akik kozott nincs, de ott erosen jatszik a csapatnyi es az igazi CSAPAT kozti kulonbseg. :)

Idealis esetben szerintem 6-10 fejlesztonkent egy tesztelo lenne idealis, de ez persze magyban fugg a fejlesztett termek komplexitasatol, felhasznaloi feluletetol. :)


Es egy jo tesztelonek azert eros affinitasanak kell legyen az IT fele (a kerdezo tudasa igy latatlanban eleg lehet), masreszt eleg jo logikai kepessegei kell legyenek. (Es nem, a fejleszto nem szokott akarni ennyire alaposan tesztelni, es nem is tul koltseghatekony arra befogni oket.)

Az ilyen tesztelo eleg keresett, es nem is fizet rosszul.


A nagyon egyszeru, monoton teszteles eleg keves helyen letezik (maximumum kb diakmunkakent) azt ugyanis nagyon egyszeru automatizalt szoftverekkel kivaltani, ami raadasul sokkal hibabiztosabb.


(Nem vagyok sem tesztelo, sem irigy rajuk, nem azert “vedem” oket, viszont 20 eve vezetek fejleszteseket, pontosan tudom, hogy mennyire hasznos es fontos reszei egy jol mukodo csapatnak. :) )

2021. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

(#4 vagyok.)


#2: Azert teszteket (mar ha unit vagy integracios teszteket ertesz ez alatt), azt a fejleszto szokta irni, az mar metodustol fugg, hogy elore (TDD) vagy utolag. Vagy egyaltalan nem. ;)

Az automatizalt teszteket iro tesztelo az valoban ir teszteket, de o mar nem az adott programnyelven, hanem valami ennek megfelelo celprogramban (pl. Webfejlesztes eseten Selenium), ott programkoddal nem nagyon talalkozik, alacsony szintu programozasi tudas, viszont annal erosebb logika nem art hozza. Ok altalaban jobban keresnek, mint a manualis tesztelok, de amugy egy logikus tovabbfejlodesi iranyt jelent ez a valtas.

2021. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Manualis tesztelokent dolgozom x ev gyari 'robot' utan (bar en sosem dolgoztam soron, karbantarto voltam - kesobb pedig uzemi technikus). Ehhez az kellett,hogy letegyem a seggem, ragyurjak az angolra, lenyomjak egy ctfl-t es kepben legyek az interjukerdesekkel. Na meg azt kifelejtettem,hogy bazi nagy szerencse,mert kb 100 helyre jelentkeztem es vagy 5 -rol jeleztek vissza hogy bocs nem(+1 ahova felvettek vegul). Szoval kispajtas, van eselyed, kerdes hogy mennyit teszel bele?
2021. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!