Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy szivas a belvarosbol...

Nagy szivas a belvarosbol kijarni Dunaharasztiba dolgozni?

Figyelt kérdés

Mostani munkahelyem 40p BKV-val, de lehet hogy elkoltoznek egy uj telephelyre ahova értelemszerűen eselytelen lesz bkv-val jarni, mert masfel ora minimum.


Eleg jol keresek most de most ha a koltozes miatt vennem kell egy kocsit ~2 millioert, es fenntartani, akkor a bérelőnyöm elvész es engem abszolut nem erdekel a vezetes, mondjuk epp van jogosítványom Bar kocsival papiron szinten 40 perc lemenni.


Koltozni nem fogok mert van sajat lakom ami az otthonom. Tudom hogy manapsag a legtobb fiatal albirol albira koltozik de nekem ez tenylegesen az otthonom.


Versenytilalom miatt nem tudok menni olyan helyekre ahol a legjobban fizetnenek (konkurencia), bar ha visszafizetem a versenytilalmi penzt akkor kb ott vagyok mintha kocsit kellene venni.


2021. aug. 5. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A versenytilalmi kompenzációból és más munkából simán ki lehet húzni azt az 1-2 évet, ami köt.

Lehet tanulni valamit akár tanácsadásra vállalkozást csinálni (ha nem tiltja a vtm).

2021. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a versenytilalmit a fizetes melle adtak
2021. aug. 5. 10:17
 3/17 anonim ***** válasza:
Oké, az nem tilos, viszont megfelelő jogcím kódon kell számfejteni, hogy érvényes legyen. Ez megtörtént? Mi van a bérpapírokon?
2021. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

igen ez megtörtént


elottem sok embernek total kamuba irtak be h 2 ev meg 3 ev (2 ev lehet max azert is en szoltam eloszor) es nem volt kulon emlitve sem h ezert penz jar


utana megprobalkoztak azzal h a meglevo fizeteseket szetszedtek a versenytilalmira meg a fizetesre effektiv bercsokkentest letrehozva


en ezt nem hagytam es elertem egy 30 szazalekos emelest meg azota masik 15 szazalekot is


a versenytilalmi ellentetelezest tovabbra is adjak hiaba lejart a hatalya


sajnos igy mar nem megkerulheto

2021. aug. 5. 10:39
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, így akkor valóban megvan az ellentételezés.


Figyelj, meglátod milyen oda kijárni, aztán még mindig tudsz úgy dönteni, hogy keresel másik helyet.


Nem tudom mi a szakmád, mennyire vagy penge, de lehet találni olyan munkáltatót, aki kifizeti a kötbért helyetted. Senior szakembereknél ez nem ritka.

2021. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
KI lehet bírni az ingázást, ha karrierben előre visz én akkor bevállalnám.
2021. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ja teljesen eletszeru h napi 3 ora szabadidom legyen


mondhatjuk h penge vagyok a szakmaban, de azert hogy kifizessenek ellentetelezest hat nem tudom


max ugy fizetnek ki h megeskuszom h nem hagyom ott oket

2021. aug. 5. 12:05
 8/17 A kérdező kommentje:

amugy ez a versenytilalmi dolog egy igazan nagy magyarizmus


nem veszi eszre az aki rákényszeríteni az alkalmazottra hogy ezzel az egesz iparag fejlodeset veti vissza


ok csak azt latjak benne hogy elviszem a tudast es az ugyfeleket meg az uzletet


azt nem latjak benne hogy ha mashol teszek hozza az iparaghoz amitol az fejlodik es ez uj uzleti lehetoseget hoz letre nekik is.


raadasul csak ket evre szol a versenytilalom, a titoktartas meg 5 evre tehat az egesz nem vedi semmitol a ceget csak es kizarolag a munkavallalot szopatja be


aki ilyen 2-5 evekre gondolkodik cegvezetokent....hat nem is tudom


természetesen a vezeto beosztasuaknak nincs versenytilalom mert nem irjak ala, de nekem 27 evesen nem volt meg akkora rahatasom

2021. aug. 5. 12:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez az egész versenytilalmi dolog Magyarország kb gyerekcipőben jár. Nyugatabbra sokkal keményebb, sokkal több pénz forog kockán.
2021. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

hat nem tudom az anyacegnel volt olyan h felvettek valakit akinek a felesege a konkurencianal dolgozott es ez par honap utan derult ki es fizettek az illetonek h lepjen le inkabb


meg az anyacegnel nincs versenytilalom sem


(avagy joleti allam)


volt olyan vezeto aki pingpong modjara jott ment a konkurenciát között es nem volt problema

2021. aug. 5. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!