Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lenne érdemes beleírni...

Hogyan lenne érdemes beleírni a nyelvtudásomat az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

Van angolból egy felsőfokú nyelvvizsgám. Viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy a valós nyelvtudást kell beleírni, nem azt, hogy milyen nyelvvizsgánk van. Ez oké, viszont nálam ez egy kicsit bonyolult.

Olvasni szinte bármit elolvasok gond nélkül szépirodalomtól a szakirodalomig. Filmeket, sorozatokat is nagy biztonsággal nézek angolul, feliratok nélkül. Viszont a kommunikáció a halálom. Írásban még jó vagyok, mert van időm "megkomponálni", átstrukturálni a szöveget, megkeresni a legjobban odaillő szavakat. Viszont szóban maximum középszintet tudok produkálni, mert néha megakadok, gondolkodnom kell, hogy egyáltalán mit mondjak, nem jut eszembe a megfelelő szó, akadozva beszélek. Az a poén, hogy ez nem a nyelv(nem)tudásom miatt van, mert magyarul, a saját anyanyelvemen is pont ugyanez a helyzet...

Ti a helyemben hogyan írnátok bele ezt a nyelvtudást az önéletrajzomba?



2021. aug. 5. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

[link]


B2

2021. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
45%

de hogy tudtad teljesíteni a szóbeli részét a felsőfokúnak?


azt ugye tudod, hogy ma már úgy tesztelik a nyelvtudást, hogy behívnak v. felhívnak, és angolul kezdeményeznek elbeszélgetést?

2021. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
95%
mármint a HR-sek, ha állásra jelentkezel
2021. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én beleírom amiről papírom van aztán majd interjún eldöntik, hogy jó lesz-e.

Attól, hogy valakinek papírja van még nem biztos, hogy tudja de még mindig nagyobb eséllyel fogja tudni mint akinek nincs bizonyítványa.


Például angolul folyik az interjú 10-15 percig vagy adnak egy oldalas szöveget és foglald össze 3 mondatban a lényeget.


Úgy mentem át nyelvvizsgán, hogy épphogy elértem a minimum pontot szóbelinél.

2021. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

"Attól, hogy valakinek papírja van még nem biztos, hogy tudja de még mindig nagyobb eséllyel fogja tudni mint akinek nincs bizonyítványa."


Azért a papír nem számít semmit a mai világban. Inkább a tényleges nyelvtudás számít, mert ha valakinek van egy felsőfokú papírja de nem tud egy szót se szólni akkor mit ér vele?

2021. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az interjúból sem biztos hogy kiderül, milyen a nyelvtudásod. Nekem kb. 2 percig kellett beszélnem. Ha lesz 2. kör, remélem többet kell majd beszélnem, mert szeretnék gyakorolni. A nyelvek olyannyira végtelenek, hogy nehéz behatárolni milyen szinten is vagy. Sokan a mindennapokban magyarul sem használnak túl sok szót, ha belegondolsz az átlagember egy nap nem használ valami túl nagy szókincset. Az megint egy másik szint, mikor el tudsz csevegni egy szépirodalmi műről.
2021. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!