Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő közgazdászként mi...

Pályakezdő közgazdászként mi a jobb karrier szempontjából? Egy jobb nevű ssc, vagy big4 tanácsadás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 13. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Big4, de könyvvizsgálat. Tapasztalatból mondom. 6 év alatt fizut 3szoroztam.

Ebből 4 év volt big4, 2 év már máshol.

2021. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Az SSC az egy nagy rakás szar, én be nem tenném oda a lábam, a Big4 sokkal jobb opció.
2021. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Az SSC az közgazdász irodista.

(Kivétel ha SSC egységbe, épületbe telepít az anyavállalat valódi szakmai pozíciókat is, de akkor az már nem SSC-s állás. Tudom, kicsit nehéz kívülről tisztán látni emiatt.)


SSC az nem karrier, még ha nem rossz fizetést ad, akkor sem és akkor sem ha maga a cég neve például jól hangzik. Pl. Citibank.


Valódi vállalati területre, szakmai állásba kell bekerülni, már első helyre is, mert ha SSC-ben kezdesz, rövid idő után beragadsz.

Onnan nem nagyon kerülsz már át kockázati területre, stb...

2021. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom mire ez a nagy ssc ellenesség, de itt ahol én dolgozom egész vàllalati területeket látunk el, pozikban pedig ugyan az a struktúra, mint egy közvetlen àllás esetén, egészen a junior analyst, senior avp keresztül, a vp-ig bezárólag.
2021. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem SSC ellenesség volt, hanem tények.


De ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam akkor látnád, hogy erre itt a válasz:

"Kivétel ha SSC egységbe, épületbe telepít az anyavállalat valódi szakmai pozíciókat is, de akkor az már nem SSC-s állás"


Ezek, még ha egy épületben is vannak vagy ugyanazon Magyarországon bejegyzett cég keretein belül történik, ezek akkor sem SSC-s állások, hanem vállalati szakmai állások.


Vannak ilyenre is példák, hogy cégbe szervezve van jelen Magyarországon.

De akkor az nem SSC jellegű állások.

2021. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam figyelmesen, de szerintem az SSC definíciónk nem egyezik meg. A partner akit kiszolgálunk teljesen kiszervezte a indirekt beszerzési folyamatait, így mi szolgáljuk ki az összes üzletágàt, majd 30 országban, de ezen felül még vannak corporate partnerek. Semmi közünk a corporate oldalhoz, holnap, lehetséges, hogy egy másik shared service center fogja elvégezni a munkát, ha a corporate oldal nem elégedett.


Ha ez nem SSC jellegű folyamat, akkor nem tudom micsoda szàmít annak?

2021. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A big4 tényleg jobb pályakezdésnek mert megtanít dolgozni, cserébe kevesebbet fizet mint egy Ssc és dolgozhatsz napi 12-14 órákat…

Neked kell eldönteni hogy melyiket választod de én így utólag az SSC-t választanám mert fiatalon érdemesebb kicsit ,,élni’’ aztán ráersz karriert építeni.

2021. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!