Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem találok munkát???

Miért nem találok munkát???

Figyelt kérdés
Vas megyei húszon éves lány vagyok van egy Élelmiszer vegyiáru és gyógynövény Eladói végzetségem. És nem tudok elhelyezkedni sehogy sem hosszútávon pedig szorgalmas és begbizhato vagyok. Csak nem értem miért nem??? Ahány helyre jelentkeztem vagy nem hívtak vissza vagy ha még is az interjú után nem hívtak vissza. ☹️

2021. aug. 15. 22:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
81%

Menj esti érettségire (ha nincs) és utána úgy felvesznek, mint a huzat.

Anno én velem is ez volt a probléma, sehová se vettek fel, mert nem volt érettségim 21 évesen, pedig 5 éves tapasztalatom volt (2 év középsulis gyakorlat és 3 év teljes munkaidővel rendelkeztem). Amikor elvégeztem az érettségit, leadtam az önéletrajzomat több helyre, szinte mindenhova alkalmasnak találtak... Micsoda véletlenek... Az a baj, hogy a mai világban nem a tapasztalatot, hanem a végzettséget veszik figyelembe.

2021. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Például azért, mert itt sem találod a KARRIER kategóriát?
2021. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Én 2 diplomával 40 felett soksok év valós tapasztalattal se találtam semmit, így jelenleg Wolt futár vagyok. Nagy "karrier" 40 felett 2 diplomával.
2021. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Sosem értettem ezt.

Jelentkezt vagy 100 helre és készülj fel minden interjúra,gyakorold el mit fogsz mondani,atb.

Én 24 évesen frissdiolomáskétn érdekes móson 1 hónap alatt találtam nem is akárnilyen szakmai irodai munkát.

Jelentkeztem rengeteg helyre és minden egyes interjúra felkészültem 1-2 nap alatt. A végén én válogattam,hogy melyik helyre akarok menni.

Neked is ezt tanácsolom.

Sok sok jelentkezés,felkészülés,ha kell kamerában gyakorold el miket fogsz mondani. És mindig legyél pozitív,mosolygós az interjún,rengeteget számít.

2021. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

"Sosem értettem ezt."


Na akkor elmagyarázom. 1974-es születésű vagyok.

Szerintem most már érted miért törölhetem a valagam a kettő diplomával és a 20 pályán eltöltött évvel álláskeresésnél.


>>>

2021. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

"Én 24 évesen frissdiolomáskétn érdekes móson 1 hónap alatt találtam n"


Én is találtam AZONNAL melót anno, jó 20 éve, még ki se léptem az egyetem kapuján, és már volt állásom.

csak akkor akkor 23 voltam, most meg nem.

Ennyi.

Nem egy nagy mágia ez!


Huszonévesen lesz meló 1 hét alatt is.

Próbáld meg ugyanezt 40-45 felett. Még egy wc -pucolói állásért is le kel szopjál valakit...

2021. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
#6 Ez azért van, mert a frissdiplomásnak jóval kisebb a fizetési igénye. Ezt azzal lehet ellensúlyozni, hogy képzed magad, az extra tudásért megadják a magasabb fizut. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mennyivel tudsz többet nyújtani 25-30 éves korodhoz képest. Ha semennyivel, akkor lejjebb kell adni az igényekből.
2021. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

", akkor lejjebb kell adni az igényekből."


EMBER!!! 230 volt a BRUTTÓM(és nem a nettóm!!) amikor leépítettek!!

EBBŐL HOVA ADJAK LEJJEBB ELÁRULOD?? mennyit kérjek 200 bruttót???



várom a választ!!

2021. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

" mert a frissdiplomásnak jóval kisebb a fizetési igénye."


Azt te csak hiszed!! 24 éves kiscsaj úgy jön állásinterjúra hogy bérigénye 400... kezdőbérnek!!

MIRE??? ARRA HOGY TAMPONT TUD CSERÉLNI????


Aki meg egy helyen van 20 éve az meg kapja a 230 bruttót!

2021. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Ne kiabálj. Én 2 éve vagyok egy cégnél gyakorlatilag pályakezdőként, nem is keresek rosszul ahhoz képest. A 6-10 éve itt lévő seniorok 1,5-2-szer annyit keresnek, mint én, és akkor a menedzser szintről még nem is beszéltem. Szigorú céges hierarchia van, aki jól teljesít, annak van esélye magasabb fizetésemelésre, előléptetésre, de alapvetően aki régebb óta itt van, biztosan többet kap, mint aki csak most jött tapasztalat nélkül.


Ha úgy érzed, hogy nem elégséges az éves fizetésemelés, akkor lehet váltani. Te gyakorlatilag beleragadtál ugyanabba a munkakörbe 20 éven keresztül, és ahelyett, hogy megtetted volna a szükséges lépéseket a karriered érdekében (önképzés, nyelvtanulás, munkahelyváltások), ültél egyhelyben ugyanazért a megalázó fizetésért. A 24 éves csaj úgy tűnik, hogy jobban tisztában van a kialkudható bérekkel, mint te, ez már egy óriási előny. Ha jól csinálja, 4-5 év múlva a bruttó 230-ad 3-4-szeresét is megkeresheti.

2021. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!