Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Élelmiszermérnöki szakon...

Élelmiszermérnöki szakon mennyire tanítanak olyasmit, ami felkészít egy vállalkozás menedzselésére, folyamatmérnök pozíció betöltésére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapvetően nem annyira piacképes szak, nehéz vele elhelyezkedni, ha az ember alkalmazott szeretne lenni…


De nekem az álmom egy élelmiszer-ipari termék létrehozása és az azzal való kereskedés.


A terméket le tudnám gyártani most is egy bizonyos mennyiségben, erre meg van a tőkém.


De azt szeretném, hogy vagy én lehessek a projektmenedzser, folyamatmérnök is, amellett hogy enyém lesz a vállalkozás, vagy ha nem is én tölteném be ezen pozíciók valamelyikét, akkor is szeretném teljes egészében átlátni a gyártási folyamatokat…

Jelenleg ehhez nincs meg a kellő szakértelmem.


Ha beiratkozom élelmiszermérnöki szakra, s elvégzem, akkor nem azt az eredményt várom majd hogy alkalmazottként jól el tudjak helyezkedni, hanem azt hogy a tudásom biztos alapokon álljon… Vagyis hogy engem fejlesszen az egyetem.


Ez elvárható?


Ilyen preferenciákkal érdemes lehet jelentkeznem?



2021. aug. 16. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Erről szól a szak, hogy egy terméket előállíts a 0-ról. Ehhez minden tudást megad az egyetem. Persze a gazdasági része más kérdés, mert ugyan van marketing meg közgáz, de az annyira nem erős.


Az MSc hasznos lehet, ha szeretnél valamennyire megtanulni programozni és PLC-t kezelni.

2021. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen, abszolút elvárható. Főleg ha jóban leszel 1-2 tanárral, szakemberrel az évek alatt, és ők majd minden kérdésedre igyekeznek választ adni. Tudsz majd menni szakmai gyakorlatokra gyárakba, ahol majd a szakemberek, szintén egy csomó infóval el tudnak látni, és meg tudnak mutatni gyakorlatban sok mindent.
2021. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!