Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egyáltalán normális...

Van egyáltalán normális munkahely Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok helyen hallom és olvasom a következőket:


- a munkahelyen megalázzák és kihasználják az embert, főleg, ha pályakezdő vagy gyengébb jellem


- utóbbit el kell viselni, különben nem lesz megélhetésed


- lehetőleg érts egyet a jelenlegi politikai párttal, ez az egyetlen út a magasabb pozíciókhoz


- ne bízz senkiben, tartsd a kellő távolságot, de mindenkinek nyalizz, főleg a főnökeidnek


- ne kérj több fizetést, elégedj meg azzal, amit kapsz, mert nem érsz amúgy sem sokat emberileg


- nincs szükség a fejlett, magabiztos személyiségekre, mert a vezetőség riválisnak és fenyegetésnek fogja látni őket


- a diplomád nem ér semmit, az csak egy papír


- a nyelvvizsgád nem ér semmit, az csak egy papír, miért csinálod meg? az interjún derül ki úgyis az igazi nyelvtudás


- ha nincs szakmai tapasztalatod, nem fogsz senkit érdekelni


Szakmától, diplomától, személyiségtől függetlenül úgy vettem észre, hogy a magyarok mindenre ezt mondják. Sehogy sem jó.


BME-s hallgató vagyok mérnökinformatikus szakon, nemsokára végzek. Három nyelven beszélek felsőfokon (angol, német, spanyol), mindegyikről van általános és műszaki nyelvvizsgám is. Több, egyéb mellék kurzust, plusz tárgyat megcsináltam, más szakterületekről (pl. marketing, vállalatok, kommunikáció, üzleti idegennyelv, stb.). Már nem tudom hányadik bizonyítványomat postázzák ki. Emberileg is sokat fejlesztettem magamon. Ennek oka részben a fentebb írt félelem, amit az emberek belém tápláltak.


Ennek ellenére úgy érzem, csinálhatok bármit, az sosem lesz elég jó egy magyar munkahelynek, ha egyszer arra kerül a sor. Annyi negatív kommentárt olvastam minden platformon erről, hogy már egyszerűen nem hiszek abban, hogy Magyarországon van bármilyen jövőm. Lehetek bármilyen személyiség, tudhatok bármit, sehogy nem fogok megfelelni, valami rossz úgyis történni fog, kb. a magyar mentalitás azt dobja az arcomba: "szerintem már most add fel, tök mindegy az egész". Röviden: részben úgy érzem a saját rossz tapasztalataik miatt demotiválni akarják a fiatalokat, részben pedig azt, hogy valamennyi százalékban van valóságalapja azoknak, amiket mondanak.


Írd le a gondolataid, pl.

- Te is tapasztaltad-e ezt a mentalitást a magyarok közt?

- Milyen pozitív/negatív munkahelyi tapasztalataid vannak?

stb.


Köszönöm, de olyanokra nem vagyok kíváncsi, akik a fentebbi kisregényt mindössze panaszkodásnak látják.


21/L


2021. aug. 16. 19:18
1 2
 1/13 Girlll3 ***** válasza:
100%
Sajnos, én nem tudok jót mondani. Engem sikerült demotiválni. Minden szó igaz.
2021. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

szak vagy az alatt alkalmazottként nincs.. max ha megelégszel 200-300e-es bérekkel, meg a robotmunkával.


8 munkahelyet fogyasztottam el. másolatai voltak egymásnak.

2021. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
IT-ban is fogsz kapni hideget es meleget ahogy barmilyen mas meloba. Enis IT-s vagyok, dolgoztam mar szar helyen es dolgozok most nagyon jo helyen. Ido/tapasztalat/ambicio függvényében majd el fogod tudni donteni hogy valahol jo vagy rossz. Ne add fel, jo szakmat valasztottal.
2021. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Vannak jó munkahelyek. Meg vannak olyanok, ahol elfogadhatóak a kompromisszumok (pl a főfőnök egy gyökér, de évente csak egyszer látod). És még ezek alatt is vannak olyanok, ahol több kompromisszumra kényszerülsz, de legalább jól fizet.

Az első pár évet be kell nyelni, utána pedig merni kell váltani. Piacképes szakmával, ennyi erős nyelvtudással egész biztos találsz majd olyat, ami tetszik. Mindenképp multit keress (igazi multit, nem olyat ahol egy magyar tulajdonú cég egy külföldi cég partnere és annak az arculatával nyomul), azok sokkal kulturáltabbak.

2021. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ugyanezt tapasztaltam. Semmelweis országában Semmelweist üldözték és az őrületbe kergették. Semmi nem változott azóta. Itthon a tudásnak, teljesítménynek nincs becsülete. Ha tényleg jól beszéled a fent említett 3 nyelvet, akkor semmi okod nincs a maradásra.
2021. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos én is tapasztaltam ezeket. Főleg a piszkálódást.
2021. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
csinálj egy vállalkozást. Főnök sincs és a döntő többségben brutálisan sok pénzt lehet keresni
2021. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7 évig dolgoztam egy nyelviskolában, nagyon szerettem. Jó csapat volt, kedves tulajdonosok, minden nap úgy köszöntek el, hogy köszi.
2021. aug. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jól látod.


Sajnos teljesen mindegy szinte hogy milyen területen doglozol, az utolsó gyari munkasig - igaz amit leírtál.


Annyival egészíteném ki, hogy az első helyed még ha nem is elsz jó, szerintem legalább egy 2 év gyakorlatot minde képpen szedj össze.


Én 3. Éve vagyok cégnél, most fogok váltani.


A fizetés viszonylag jó volt, de a feletteseim.. Sírba vittek.

2021. aug. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Arra jutottam, kipróbálom magam itt max. 5 évig, aztán Németországba költözök
2021. aug. 17. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!