Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen sanyarú a közszférában dolgozók sorsa?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európában sokkal jobban megbecsülik a közigazgatásban dolgozókat és a fizetések is arányaiban sokkal jobbak. Svájcban egy tanár vagy egy rendőr az átlag felett keres, de Németországban a közigazgatási dolgozók átlagosan havi 4000 eurót visznek haza havonta.

Magyarországon viszont jóval az átlag alatti bérek vannak a közszférában.



2021. aug. 17. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom azért, mert van rá kereslet, illetve mert a gyakorikérdések oldal közhiedelmével ellentétben az országos fizetések nem olyan rózsásak, mint ahogy azt itt sokan firtatják.


Üdv: egy közszférás, aki bértábla alapján jobban keres, mint ami ajánlatokat kapott a versenyszférában

2021. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Közalkalmazott vagyok 21 éve. Két gyerek után járó családi adókedvezménnyel és a családi pótlékkal együtt 346 ezer forint a nettó fizetésem/bevételem. Én meg vagyok vele elégedve. Rengetegen ennél jóval kevesebbet keresnek.
2021. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én részmunkaidőben keresek annyit közszférában, mint más teljes munkaidőben. Mégcsak nemrég kezdtem, de azért azt már most látom, hogy olyan juttatások vannak itt, amiket versenyszférában max multiknál tapasztalni. Gondolok itt ingyenes gyerektáborokra, beiskolázási támogatásra, nagyon kedvezményes (lakás)hitel lehetőségre, a bejárási támogatáson túl távolsági közlekedés támogatása, fix 13. havi fizu, stb. Szóval azért ha közvetetten is ugyan, de nagyon sok olyan lehetőség van, ami amúgy a versenyszférás állásomban soha mégcsak szóba sem került. Szerintem ez jó dolog. Persze nem általánosítanék, sok hely, sokféle hozzáállás, de én egyelőre nem panaszkodom.
2021. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Közszférás tapasztalattal ne csodálkozz, ha versenyszférában nem kapsz jó ajánlatot. Kb. a betanított munkára lenne ott elég a köziges tapasztalat, az meg nem fizet jól.
2021. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Én egyáltalán nem erről beszéltem. Hanem, hogy Európa többi országában egy közigazgatásban dolgozó megkeresi LEGALÁBB az átlagbért, Magyarországon viszont nagyon rosszak a bérek. A tanári pálya nyugaton a legjobban fizető pályák közt van, itthon meg egy gyári munkás is többet keres.

2021. aug. 18. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!