Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 40 év feletti munkavállalók...

40 év feletti munkavállalók diszkriminációját mi okozza?

Figyelt kérdés

Régebben mondták hogy öregnek, alacsony munkabírásúnak, betegeskedőnek tartják őket vagy hogy nem értenek a számítógépekhez stb.


Ma is így van még?


Mi lehet a legfőbb oka a diszkriminációjuknak?



2021. aug. 19. 07:58
A kérdező szavazást indított:
sokat betegek
lassúak már
lusták már dolgozni
öregek már, nem jó rájuk nézni, jobb egy fiatal
olcsóbb egy fiatal
buták
folyton visszapofáznak
egyéb: írd le
6 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Én még nem tapasztalatam ilyet. Tudsz esetleg konkrét cégnevet küldeni ahol ez megtörtént?
2021. aug. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

# 1


nem tudok. De ez a téma egy eléggé köztudatban lévő dolog (volt legalábbis mielőtt bejött ez a munkaerőhiány fogalom az elmúlt 10 évben), hogy aki 40 évet eléri utána már keményen szembesül munkakereséskor azzal hogy nem veszik fel mert túl "öreg" .

2021. aug. 19. 08:11
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Sokat valtozott am a vilag 1960 ota...
2021. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tapasztaltam ilyet, pedig 45 éves vagyok. Márciusban váltottam munkahelyet. Az utolsó körben öten maradtunk egy állásra és én voltam a legidősebb, mégis engem vettek fel.
2021. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

# 1


# 3


# 4



Itt egy cikk a témáról:


[link]

2021. aug. 19. 09:04
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki ráül a diplomájára és nem képzi magát, nem tartja frissen a tudását, akkor az kb 15 év alatt elévül teljesen (ITben gyorsabban). Ezért lehet a 40-45 év vízválasztó.


Illetve a fizikai munkánál egyértelmű, hogy egy átlag 45 éves nem bír annyit, mint egy átlag 25 éves.

2021. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem a Horthy korszakban vagyunk hogy egy 40-es arc már öregnek számítson.

Én azt mondanám, a környezetemből, szüleimből kiindulva, hogy jelenleg ahol már valóban nehezebbé válik a minőségi munkák betöltése az 55 felett van.

40-45 körül több területen akkor érsz a pálya csúcsára, azt még semmiképpen nem mondanám öregnek.

2021. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

"Azért nem a Horthy korszakban vagyunk hogy egy 40-es arc már öregnek számítson."


Egy negyvenesnek már valószínűleg gyökeresen más értékrendje van, mint egy fiatalabbnak. Már nem akar annyira teperni, nem vállal annyi túlórát, jobban megnézi, mennyi pénzért mennyit kell dolgozni. Egy húszon-harminc éves még csak építi azt az életet, ami egy 40+ évesnek már jó eséllyel megvan.

2021. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben az is közrejátszik a döntésben, hogy egy meglévő csapatba keresnek új embert. Ha a csapat 30 alatti fiatalokból áll, a HR nem szívesen fel 40+ munkavállalót, mert úgy érzi nem fog beilleszkedni. Ahol a csapatnak együtt kell dolgozni ott az egyéni tudásnál sokkal fontosabb az összhang.

Én egyszer egy rövid ideig 3 fiatal anyukával dolgoztam egy irodában. Egy hét után megőrültem tőle hogy nem volt más

témájuk csak a szaros pelenka, takony és egyéb gyerekbetegségek.

2021. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Egy 40+os embernek teljesen más az értékrendje célja nézete. Nem az eletkora miatt nem kell hanem az életkorából fakadó érettsége miatt nem kell. Nem lehet formálni, nem lehet akármivel motíválni, nem hagyja magát hajtani s irányítani. Tiszta és határozott elképzelése s foleg elvarasa van már a munkahelyekkel kapcsolatban. Ők válogatnak s nem fordítva. Plane ha van már egy eros egzisztencia a hatterben. Nos ezert nem kedvelik a munkaltatok az erettebb korosztalyt tul sok az elvaras s tul sokba kerulnek. S nem utolsó sorban nem lehet mar bohócnak nézni őket.
2021. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!