Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális az, aki elmegy...

Normális az, aki elmegy dolgozni óránként nettó 769 Ft-ért dolgozni MESTErDIPLOMÁVAL?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó, még egy éve számoltattam vele egy hónapon keresztül minden nap, hogy hány órát dolgozik minden nap.


Tanár, az iskolában kb. 35 órát tölt hetente, a többi az otthoni adminisztrációs feladatok, órákra készülés, dolgozatok összeállítása, kijavítása, iskolai ünnepély összeállítása, szülőkkel emailezés, délután visszafutkozás az iskolába szülői értekezletre, fogadóórára, tantestületi/munkaközösségi megbeszélésekre...


Szóval heti 52 óra jött ki neki átlagban, ezért kap nettó 145 ezer Ft-os fizetést, meg egy 15 ezres pótlékot. Semmi egyéb, nincs cafeteria, nincsenek extra juttatások.


Miután kiszámoltam az órabérét, ő is meglepődött, de nem akar pályát váltani. Így viszont örökre a szüleink nyakán fog élni, mert ebből a fizetésnek csúfolt zsebpénzből albérletet sem lehet fenntartani. Mindezt 6 éves egyetemi képzés után... Nem tudom, hogy értessem meg vele, hogy nem normális, amit csinál.



2021. aug. 23. 08:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%
Matek fizika tanári szakon voltam 3 évig és arra pl. egyáltalán nem igaz, hogy "Tanárképzőn ugyanazt tanulják mint gimibe, nem is tudnak kutatásokba bekapcsolódni". Annyira nem, hogy miután ott hagytam fizikus lettem. Tudom, egy példának nincs bizonyítóereje, de nem hinném, hogy a tanárszakon a gimnáziumi anyagot tanítanák az egyetemen.
2021. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
11%

11 hol lettél te tanár szakkal fizikus? A fizikusoknak sincsen állásuk, miért vennének fel egy tanárt?


Az ELTE-TTK természettudományi karán is a fizikatanár képzés egy vicc. Ugyanazt tanulják, mint gimibe. Szinte semmi új témakör sincs

2021. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
Tanár szakot abbahagyva és tanulva még 2 évet fizikus lettem, nem azonnal. Ez Szegeden történt.
2021. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
25%
Mindent egybevetve kellemes tanárnak lenni; saját magad osztod be az időd. A dolgozatjavítás miért kell kínszenvedésnek lenni? Ugyanazt a megoldókulcsot javítod. Rengeteg szünet van. Ha 10-re jössz 15-kor már mészis. Ha 8-ra, akkor délben már lépsz kÁnaán
2021. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
28%
Kezdjen el korrepetálni és váltson a magánszférába
2021. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
No azért amiket írtok, nem mind fedik a valóságot. Húgom sokszor 6:50-re megy, mert 7-től folyosói ügyletet tart, és általában 15 óra körül esik haza. De mindig több órás program neki még a másnapra készülés, dolgozatjavítások, ppt-k, stb.
2021. aug. 23. 14:19
 17/29 anonim ***** válasza:
70%
Jövőre kormányváltás, utána a tanári bérek is emelkedni fognak
2021. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

En is a kormanyvaltas mellett vagyok, de a tanarok fizetese nem ma romlott.


Fleto alatt jartam kozepiskolaba es volt tanarom, aki ora kozben bogte el magat, mert nem tudta fizetni a szamlakat. A masik nyaron szedte meg magat, mert vendeglatozott, de volt olyan, aki pluszban maganoktatast vallalt.

2021. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%

Akkor kellett volna szólnod, amikor ide jelentkezett.

Akkor se kerestek többet.

2021. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
29%
Ellenzék idején 85k-t kerestek, fele annyit a kezdők és a rezsi is duplája volt. Csak szólok a nagy reménykedőknek
2021. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!