Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen állásokra pályáznátok...

Milyen állásokra pályáznátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Szociológus diplomám van (BA és MA is), de rögtön az egyetem után jöttek a gyerekek, így még nem dolgoztam, bár még az egyetem alatt voltam pár helyen szakmai gyakornok. Általában mindenhol többéves releváns szakmai tapasztalatot kérnek, de én ezeket nem érzem annak. A pályakezdő poziknál meg friss diploma a feltétel, de ugye az én diplomám már nem friss. Szóval elég kilátástalannak érzem a helyzetemet.

2021. aug. 24. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam még olyat hogy “friss diploma” az elvárás. Szerintem nagyobb “gond” a kismamaság, vagyis hát a munkaadók nem repesnek érte. Ssc-ben nézelődnék, de csak jó nyelvtudással.
2021. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak leszólni, sem senki mást, de a szociológia amúgy mire jó? Reálisan mit lehet vele megpályázni? Mindenkivel, akivel beszéltem, leginkább vicc vagy alibi szaknak tartotta. Volt egy szociológus ismerősöm, aki végül talán valami csövesekkel foglalkozó szociális munkás lett, de nem tudom, mit tanult, amitől szakértőjévé vált például az ételosztásnak.


Vannak felnőttképzési központok, ahol az egyetlen elvárás, hogy valakinek legyen egy szó szerint bármilyen diplomája, az esetleg jó lehet.

2021. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Amit el tudok képzelni, ilyen olyan alapítványoknál való munka, vagy önkormányzatoknál kisebbségi felzárkóztatás, vagy hajléktalanokkal való foglalkozás stb.... kb ezt tudom elképzelni... de ezekből őszintén szólva nem leszel milliárdos, kb bármi mással jobban jársz. Ugye mi fizet jól , ha valaki piaci cégnél dolgozik, te max non profit helyen tudsz elhelyezkedni a végzettségeddel szóval ne számíts hatalmas fizetésre. Ha a minimálbérnél többet szeretnél menj bárhova máshova dolgozni. Az MA diplomád ugyanennyit ér ebben a tekintetben. Olyan meg nincs hogy "friss diploma a feltétel" az annyit jelent hogy bárkit felvesznek akinek van dilomája :D
2021. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Karácsony is szociológus, tanított is egyetemen nyelvvizsga nélkül szal ne szold le a szakot
2021. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
[link] Tanított egyetemen, mert politikaelméletet hallgatott és a politikatudományin tanított, értsd , nem szociológiát :D
2021. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!