Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Raktáros munkánál mire figyelj...

Raktáros munkánál mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
18 éves pályakezdő vagyok,és ez lesz az első munkahelyem.Egy raktáros munkára vettek fel,egy ipari textíliákat gyártó céghez.A feladat az az,hogy össze kell készíteni sorrendbe az árut,aszerint hogy melyik kamion jön érte,és kamiont kell pakolni.Azt tudom hogy békát kell használni.Láttam már békát,és hülyéskedtünk is vele,de még nem dolgoztam vele.Mire kell figyelni a használatánál?Néztem róla videót,és nem tűnik túl bonyolultnak.Láttam,hogy a kallantyút előre kell tolni,és akkor lehet pumpálni,ha magam felé húzom,akkor leenged.Mindig csak húzni kell?Gondolom tolás közben nyeklik-nyaklik.A kanyarodás nehéz vele?A másik feladat a pántolás lenne.Még nem csináltam,és még nem is láttam hogy hogyan kell,de sejtem miről van szó.Szerintem az,amikor a raklapokon az árut,fekete vagy fehér műanyag "madzaggal" lekötözik,hogy ne mozogjon el.Be fognak ott tanítani,de szeretnék úgy oda menni,hogy nagyjából tudom hogy miről van szó.Aki ért ezekhez a dolgokhoz,segítene egy kicsit?

2021. aug. 26. 05:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez betanított segédmeló. Egy szellemifogyatékos csimpánz is megtudja ezt csinálni. Megmutatján kb 5 perc megszokni a békát a pántolás meg magától értetődő. Utóbbinál védőszemüveg ajánlott akkor is ha valami ótvar helyen vagy ahol nem köteleznek rá mert ha elpattan az simán szemsérülést okozhat (láttam már ilyet nrm volt vicces)
2021. aug. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Békánál arra nagyon kell figyelni, hogy mikor leengeded, a lábad még véletlenül se legyen alatta, vagy a raklap alatt amit emelsz. Sajnos láttam már kretént aki ráengedte a saját lábára, figyelmetlenség miatt.

A másik dolog amitől herótom van, ha meglátok egy parkoló békát (vagy hívjuk inkább raklapemelőnek) hogy nem fordítják keresztbe a fogantyúját, ami baleset veszélyes lehet, mert elgurulhat magától adott esetben.

Ahogy #1-es írta, ezek egyszerű munkák, csak arra figyelj, hogy ne érjen baleset, a többi menni fog.

2021. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fura lenne, ha csak húzni lehetne, hiszen akkor hogy raknál be a sarokba vele bármit is? Van a karon egy extra kallantyú, az engedi el az olajnyomást, ezáltal leengedi a békát.
2021. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!