Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora eséllyel vesznek fel...

Mekkora eséllyel vesznek fel embereket nek a MÁV-hoz?

Figyelt kérdés
Olvasom kell tanulni is, ha bekerülök, amivel nincs bajom (Hozzászoktam már, hogy tanulnom kell). Azonban nem tudom van-e esélyem bekerülni. Mi a véleményetek/tapasztalatotok a MÁV felsővezeték szerelő pozíciójáról?

2021. aug. 26. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos konkrét dolgot nemtudok a pozícióról.


Viszont maga a MÁV állami cég, stabil háttér és kiszámítható jövőt kínál.


Sok ismerősöm van ott, mindenki jó véleménnyel van róla, dolgozzon irodába, legyen kalauz vagy akár szerelő műhelyben lévő ember.

2021. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Jelenleg is van felvétel több helyre is. Lásd a MÁV karrier oldalán:

[link]

Javaslom nézd meg ezeket a videókat is:

https://www.youtube.com/watch?v=FMdmCW5ylO0

https://www.youtube.com/watch?v=tHfFY2Lnxn4


Elvileg 8 általánossal is felvesznek, de nem baj ha van valamiféle szakirányu végzettség. (jobb ha van, mert ha mégsem vesznek fel akkor máshova még el tudsz menni melózni...(

Ha nincs, akkor beiskoláznak tanfolyamra.

A felsővezeték szerelők a szabadban dolgoznak télen és nyáron, jól kell viselned a körülményeket. A balesetek, viharok okozta károk felszámolásán túl tervszerü megelőző karbantartásokat kell végezni. Ami annyit jelent, hogy a területhez tartozó összes drótot centiről centire megvizsgálják.

Van amikor készenlétet is kell adni és ha gond van akkor menni kell éjszaka is.

A vasúton plafontapasztónak hívják őket :)



Fontos!

Orvosi alkalmasság az alábbi rendelet szerin szükséges!

[link]

A felsővezeték szerelő a III. munkaköri csoportba tartozik, ennek megfelelő követelményeket kell nézni a rendeletben

2021. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez engem is érdekelne, csak én jegypénztárosnak szeretnék menni. De semmi álláshirdetés eddig..

Egyébként a MÁV Karrier oldalán ott vannak a követelmények a munkakörökhöz.

2021. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

Jegypénztáros munka ritkán van hirdetve, aminek az oka az, hogy EÜ okok miatt jegyvizsgálónak már nem alkalmas dolgozok szoktak feltolteni az üres helyeket.

2021. aug. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Folyamatosan van felvétel legalább 10 éve, akkor lehet róla némi sejtésed, hogy mennyre igaz amit az 1-es írt. Főleg a kallerek nagyon elégedettek, jaja 😂😂😂
2021. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm #4-es, hát ez eléggé elszomorító.:(
2021. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken ahol kevés a meló elmehet a MÁV bére is ha nincs más. De Budapesten és pár vidéki nagyvárosban azért a bértablas bérük elég kevés. Multikkal esélytelenül versenyeznek ilyen téren sztem. Múltkor láttam, hogy bsc mérnök pályakezdőt kerestek bruttó 340-ért. Pl: egy kezdő villamosmérnök bruttó 450-500 körül is el tudhat helyezkedni Budapesten. Szóval nem csoda , hogy sok embert keresnek.
2021. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#2: Nincs szakirányú végzettségem, érettségim van. Ezért is írtam, hogy látom tanulnom kell tanfolyamon, ha felvesznek.


Meleggel/hideggel nincs bajom, főleg meleg-tűrő vagyok.. Például mikor már az emberek jelentős része sír a meleg miatt, akkor azt meg se érzem.


Készenlét az mit jelent? Ha otthonról kell ugorjak, ha hívnak az necces, mert falun lakom még és nincs vonat a megyeszékhelyre éjjel.


Orvosi alkalmasság: Szemüveges vagyok, de a szemüvegem dioptriája alapján még átmehetek (legalábbis a rendelet szerint).

2021. aug. 30. 17:10
 9/9 A kérdező kommentje:
#7: Nekem a MÁV is megfelel. Örülök, ha a multik visszaírnak annyit a beadott álláspályázatomra, hogy "kösz, nem". xD Álláskeresésbe már belefáradtam, jó lesz a MÁV is, csak fizessen.
2021. aug. 30. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!