Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít ez jó fizetésnek?

Mennyire számít ez jó fizetésnek?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anya vagyok két gyerkőccel. Igazából csak a kíváncsiság hajt, hogy menyire "jól állok anyagilag". Ez a napról napra élünk dolog már nagyon kikészít. Azt mondják családtagok, hogy nagyon jól állok anyagilag. De én ezt nem tapasztalom. Csak ha a fizetést nézem, 260.000 amit kézhez kapok. 40.000 a gyerektartás és 30.000 a családipótlék.

ez jól hangzik: így minimum 330.000 meg van minden hónapban. na de itt jönnek a kiadások. egyedül maradtam a hitellel. ami havonta 120.000. a kocsit tankolni havi 40-50 ezer, a gyerekek kajája havonta a suliba 30 ezer kb. maradt kb 130 ezer. ebből a rezsit és élünk. bár ez az összeg sosincs egybe. mert a családit évek óta nem látom, mert azonnal levonja a hitel miatt. a gyerektartást mindig 2 részletbe kapom, az is kiszámíthatatlan mikor. és így nagyon nehéz beosztani a pénzt, mert 4-5 részletbe kapom meg a egészet.

mégis mindig szarba vagyok. mit nem csinálok jól?

a kaját is egy heti menüt írok össze és olyat veszek csak ami kell. inkább megsütöm a gyerekeknek a süteményt vagy sósat. nyilván veszek nekik a boltból is. igazából mindenük meg van. tehát nem panaszkodni akarok igazából, csak nem tudom más hogyan oldja meg? mennék másodállásba dolgozni, de mikor? reggel 8-19ig dolgozok. eselyem sincs semmire a hétvégé kivül csinálni. ezt meg a gyerekekre fordítom meg a pihenésre.

ti mennyiből gazdálkodtok és emnnyi jut egyes dolgokra?

pl magamnak nem is nagyon vásárolok. sőt... úgy seretnék egyszer úgy élni, hogy ne kelljen nézni az árakat. nyilván nem nagy lábon, de ne mindig az akciókat keresni :/


2021. szept. 2. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem az eltankolt 40-50 ezer havonta sok. Hitel sokáig fizetendő még?
2021. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sok a tankolás tudom. De naponta 60-70 kmert utazunk. A hitelt elvileg még 5 évig. Most próbálnám legalább a felét kifizetni. De nem olyan egyszerű mint terveztem.

Kocsit nem tudom letenni sajnos. Bár nem is akarom. Ennyi rugalmasságra szükségem van.

2021. szept. 2. 08:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

“ Egyedülálló anya vagyok két gyerkőccel. Igazából csak a kíváncsiság hajt, hogy menyire "jól állok anyagilag". Ez a napról napra élünk dolog már nagyon kikészít. ”


Innen nem is kell tovább olvasni. Ha napról napra éltek, akkor szarul álltok anyagilag.

2021. szept. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig itt az autó ami rengeteg pénzt megeszik, ha csak a tankolás 40-50 akkor kb a teljes fenntartás havona 70-80 ezer ami kb a jövedelmed 22-23%-a.
2021. szept. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
pedig azt sajnos nem tudom elhagyni. amit naponta kocsival megteszünk, az busszal kb 3-4 óra lenne. ezt nem lehet kivitelezni
2021. szept. 2. 09:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hosszabb távon érdemes elgondolkozni a "közelebb költözésen", mert naponta ennyit autózni és havi szinten ennyi pénzt elkölteni az autóra sok ilyen bevételből. Érzésre már a költözéssel is jobban jönnétek ki.

Amin lehet szerintem még spórolni az a hitel, bár nem tudom milyen hitel, de a havi 120 ezer ilyen bevétel mellett rengeteg. Megpróbálnék a banknál érdeklődni a lehetőségeimről. Pl. futamidő hosszabbításról. Megváltozott az élethelyzeted, nem tudod már ilyen ütemben fizetni, adjanak tanácsot/segítséget. Elvileg nem kéne, hogy elzárkózzanak. Ha sikerül mondjuk duplázni a futamidőt, akkor kb. feleződni fog a törlesztő részleted. Megspórolsz 60 ezer forintot. Vésztartaléknak jó és ha másra nem kell elkölteni, akkor ezt is betörleszted, így gyorsabban megszabadulsz a hiteledtől, de azért némi biztonságérzeted is lehet.

Szerintem első körben a hitelt kell valahogy kipréselni magadból, vagy egyezkedni a bankkal, majd elgondolkozni az autó költségcsökkentési lehetőségein (pl. költözés). Más egyébben szerintem már nem lehet ennél jobban spórolni.

2021. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi tartalékotok van? Nehogy tönkremenjen valami, ami többszázezres tétel.

Költözés opció esetleg? A benzinen és a lakhatáson is lehetne spórolni adott esetben, ezek elviszik a költségvetés elég jelentős részét.

2021. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig inkább azt javasolnám, hogy próbálj meg a bankkal egyezkedni - nem lenne-e valamilyen mód a havi törlesztő csökkentésére.

nettó 260-ból 120 ezer törlesztőre nagyon sok.

Ha sikerülne mondjuk 80 ezerre levinni futamidő növeléssel, már az is segítség lenne, szerintem.

2021. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen ám, de futamidő nőveléssel hosszabb ideig kamatozik a hitel, azaz többet fizet vissza a kérdező.
2021. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"mit nem csinálok jól?"

Nos, semmi közöm hozzá, de szerintem azt, hogy két gyerekkel egyedül maradtál. Tényleg 40 ezer a gyerektartás amit 2 gyerek után fizetni kell? Elképesztően kevés!

2021. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!