Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyeken miért van...

A munkahelyeken miért van túlbonyolìtva a felvétel még az egyszerű munkáknàl is?

Figyelt kérdés
2021. szept. 2. 22:31
1 2
 1/18 Katoonene ***** válasza:
88%
Példát tudsz mondani?
2021. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Mit értesz az alatt, hogy túl van bonyolítva? Ha csak nem tudom előre, hogy kit veszek fel az adott munkára, akkor feladom a hirdetést, amire kapok egy rakat önéletrajzot, azok közül kiválogatom, ki jöjjön be interjúra, és ha szimpatikusak vagyunk egymásnak, akkor kezdhet is. Ez a legegyszerűbb verzió, de nem nagyon tudom, hogy melyik lépést lehetne kihagyni belőle.
2021. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Konkrét példát tudsz mondani?
2021. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Arra gondolsz, hogy be kell menned interjúra? 😂 Borzasztó bonyolult. Vagy fejtsd ki.
2021. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tapasztaltam covid miatt még egyszerűsödött is a dolog. Nagyon sok online interjúm volt mostanság, és pár hónapja volt utoljára, hogy személyesen kellett menni valahova.


Szerintem te inkább a döntéshozatal lassúságára gondolsz. Azt én is utálom, ha pl 2 hétnél tovább ülnek a dolgon.

2021. szept. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha te azt gondolod, hogy túl van bonyolítva, akkor problémáid vannak a mások számára egyszerű folyamatok megértésével.

Jelentkezz olyan céghez, ahol fel tudod ésszel érni mit miért és hogyan csinálnak.

2021. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nálatok vannak-e állatok?
2021. szept. 3. 09:24
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Alapíts egy céget, csináld egyszerűbben -> alacsonyabbak lesznek a költségeid, magasabb a profitod -> akik túlbonyolítják csődbe fognak menni -> te leszel a király.
2021. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Istencsàszar vagy!
2021. szept. 3. 09:59
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor gondolom itt a legtöbb válaszoló manapság nem próbált bekerülni multihoz :') ott tényleg túl van bonyolítva, szerintem sokan örülnénk, ha csak annyi lenne ,hogy behívnak interjúra, ülnek az eredményen két hetet majd szólnának hogy mikor mehetünk szerződést aláírni. (kisebb cégeknél lehet hogy így van)

de sajnos amikbe én belefutok (és valószínűleg a kérdező is) az inkább olyan, hogy jelentkezek, (eltelik 1-4 hét - de most nyáron volt hogy 2 hónap!!! után hívtak fel a sok szabadságra hivatkozva) kiküldenek valamilyen tesztet, feladatot, az alapján telefonos beszélgetés, majd utána interjú egy hr-essel, majd interjú egy szakmai vezetővel, majd még egy interjú egy egy másik vezetővel, és utána lehet esetleg hírt kapni arról hogy felvettek e.

és igen, nagyon sok helyen ilyen 3-4 fordulós a felvételiztetés, ahol minden egyes kör között eltelik vagy 2 hét.


és igen, a covid annyit könnyített a dolgon hogy sokszor videointerjú van amihez nem kell bemenni hanem otthonról utazás nélkül elintézhejük. De még mindig hosszadalmas a procedúra a multiknál...

2021. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!