Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz dolog főiskolai...

Mennyire gáz dolog főiskolai végzettséggel építőiparban dolgozni?

Figyelt kérdés

Tudom, bután hangzik, de közgazdász oklevelem van, ennek ellenére az építőiparban dolgozom, családi vállalkozásban. Édesapámmal együtt csináljuk a vállalkozást.

No de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sokan megkérdezik, hogy egy ilyen jó "papírral" miért gürizek, melózok stb? Ilyenkor persze azt mondom, hogy azért mert közgazdászként nem nagyon voltak lehetőségeim (vidéken) és igazából ez a semmilyen társadalmi értéket nem teremtő irodai papírtologató életmód sem tetszett, mivel gyakorlaton 3 hónapot töltöttem egy cégnél irodában.

Én egyébként szeretem csinálni. Valóban néha megerőltető, de anyagilag sokkal jobban elvagyok mint egy bankban például.

Kellene emiatt szégyenkeznem, illetve jogos ez a "lesajnáló" lenézés vagy csak én gondolom túl?

Előre is köszönöm a (remélhetőleg értelmes) válaszokat!



2021. szept. 3. 20:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak a betont talicskázod meg a földet túrod, akkor szar.

Ha rendes szakmunkát is végzel, tehát nem csak segédmunkát, akkor én nem érzem gáznak.

2021. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem gáz, ha amúgy szereted. Nekem van ismerősöm, aki megcsinált egy főiskolai képzést, talán valami turizmussal kapcsolatosat, de mindig kozmetikus akart lenni és azóta is kozmetikusként dolgozik saját vállalkozásban. Vannak alkalmazottai is. Ezen a területen jár továbbképzésekre és nem a főiskolai végzettségének megfelelő szakmában.
2021. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Persze, hogy végzek :) Főként homlokzati hőszigetelő rendszereket építünk, szobát festünk, hideg, illetve melegburkolást végzünk. Mindezekben nem csak a segédmunkát végzem, ergo nálunk alapból nincs is olyan hogy segédmunkás. Mindenki csinál mindent. Mindenki megkeveri magámak az anyagot, ami az érdemi szakmunkához szükséges. Magyarán nem csak a "kuli" meló jut nekem. :)
2021. szept. 3. 21:26
 4/24 A kérdező kommentje:

#2 mondani sem kell talán, hogy sokkal jobban jár vele :)

Köszönöm a válaszaitokat.

2021. szept. 3. 21:27
 5/24 anonim válasza:
78%
A legfontosabb, hogy jól érezd magad abban, amit nap mint nap csinálsz. Ha valaki azért "lenéz" mert diplomával végzed ezt a munkát, az az ember saját magát minősíti. Én még csak 21 vagyok, de már rá jöttem, hogy egy mumkahelyen az a legfontosabb, hogy szeresd csinálni, legyél jóban a kollegakkal, és ha e mellé még jól is keresel az csak plusz. Az pedig a hab a tortán, hogy közgazdászként még ehhez is értesz,sokan egy szöget nem tudnak beütni, vagy nem is akarnak,mert hogy ők diplomás emberek. Érezd jól magad, a többit szard le :)))
2021. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem szégyen. Elismerni való
2021. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem szégyen. Nekem is van mérnöki diplomám, átlagos fizetésem volt a szakmában, de inkább átmentem az építőiparba villanyt szerelni egyéni vállalkozásban. Legalább kettőször annyi pénz marad a zsebemben minden hónapban, mint mérnökként alkalmazva, csak így heti 30 órát dolgozom a 40-50 helyett. Anyagilag mindenképpen megéri. Ha még élvezed is a szakmunkát, nincs miről beszélni. Mások véleményével ne foglalkozz.
2021. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem ebben akarsz rohadni évekig, és idővel felvesztek alkalmazottakat, akik a "piszkos" melót csinálják, akkor teljesen jó.
2021. szept. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%
Mivel az írásodból kiderül hogy nem segédmunkás vagy, sőt a családi vállalkozásban fontos szerepet töltesz be, így azt mondom nem gáz. Sima segédmunkásként viszont az volna.
2021. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
Rabdizaskor gáz, különben nem. Én nem diplomaztam le, majd végülis építőiparban kötöttem ki. Randizaskor érdekes volt a kérdésre a válasz hogy mit dolgozom, de alapvetően senkit se érdekelt.
2021. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!