Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországi friss diplomával...

Magyarországi friss diplomával külföldre szakmai állásba kijutni kb. lehetetlen. De ha Erasmus szakmai gyakorlatot csinálok abban az országban, akkor úgy már esélyes?

Figyelt kérdés

Nem egy-két hónap, hanem sokkal több, akár a teljes tizenkét hónap.


Gazdasági, pénzügyi területre gondolok.


Magyarországi diplomával ha nem dolgoztam előtte multinál pár évet, köztudottan kizárt külföldön szakmai állást kapni.


De ha egyetem után Erasmus szakmai gyakorlatra kimegyek, utána az adott országban van esélyem szakmai állásra?


Mert akkor már lesz ott múltam.


Szerintetek?



Gazdasági területről van szó.



2021. szept. 5. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanulmányi Erasmus (hacsak nem kutatói pákyàra keszulsz) hülyeség, pedig 2x is voltam. Talán a szakmai gyorsítja a külföldre lépést, de igen, itthon a kulfoldi anyavallalatu multikon és a c1es nyevtudasokon at vezet az ut
2021. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Esélytelen, kell a tapasztalat.
2021. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalat kell,de nem feltetlenul multi, en egy kis cegnel dolgoztam 9 evet, amikor sikerult kijutnom Ausztriaba egy nagy reklamugynokseghez, szoval nem lehetetlen.
2021. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Akiket én ismerek, azok nem szakmába mentek ki dolgozni. Elvállaltak valami alja melót, majd nyitott szemmel jártak, interjúzni mentek és mivel a nyelvtudásuk megvolt, ezért idővel sikerült a szakmájukban elhelyezkedni. Szerintem ez így egyszerűbb. Persze valamit az Erasmus is biztos ér, de a legjobb, ha onnan már nem jössz haza, hanem kint próbálsz tűzközelben maradni.
2021. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!