Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyafognak ennyire...

Miért nyafognak ennyire állandóan a minimálbér emelése miatt?

Figyelt kérdés
Ahányszor felmerül az emelés csak a nyafogás jön a munkáltatóktól. Az a baj hogy valójában nekik nem az a lényeg hogy az emberek jól éljenek hanem a hasznuk, a profit. Sokan még mindig gépeknek nézik az embereket, undorító. Ami még érdekes: ti mindig azt mondjátok hogy senki sem keres minimálbért, hát nekem nem így tűnik. Szerintem legalább 300 ezerre kéne emelni a minimálbért.

2021. szept. 6. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

"Ezt az elmúlt 20 évben többen megvizsgáltak. Az alapvető konklúzió az, hogy a mininimálbért keresők jobban jártak."


Hol talalhato meg ez a tanulmany? Linkeld legyszives, kivancsi vagyok en is ra.

2021. szept. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

"Nézze a hasznát. De ne úgy termeljen profitot, hogy 12 órát dolgoztatja törvénytelenül a munkásokat, meg feketén foglalkoztat. Hanem keresse a lehetőséget, növekedjen, innováljon."


A kérdés nem ez volt. Akármennyit is fizet, a munkaszerződést be kell tartani, ez nem bérfüggő.

Egyébként ilyen tanulmányra én is kiváncsi lennék, ahonnan ezeket veszed. De nem valami netes firkálmány legyen Mari nénitől, a postástól!

Jelenleg én úgy tudom, hogy a közgazdaságtan szabályai szerint a béremelés áremelést fog jelenteni, amivel nem nagyon jár jól senki. Csak inflációt okoz.

2021. szept. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
13%

"a béremelés áremelést fog jelenteni, amivel nem nagyon jár jól senki. Csak inflációt okoz."

Persze, mert az áremelés okozza az inflációt, véletlenül sem fordítva... És akkor még te emlegeted a közgazdaságtan szabályait... :D

De látszik is hogy egyébként ilyen kaliberű emberek pontozgatnak itt állandóan.

2021. szept. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kérdésem lenne.

Hol van a másik oldal? Miért a minimálbérért dolgoztató, vagy feketén, 12 órában rabszolgamunkát végeztető cégre köpködünk? Miért nem az emberekre, akik elvállalják ezeket a munkákat? Miért csak a cég, vagy csak a kormány a hülye? Az ember maga sosem!? Amíg cégek vannak tele, mert igenis van olyan ember, akinek ez jelenti az egyetlen lehetőséget a bevételi forrására, addig azt gondolom, hogy a kereslet-kínálat megtalálta egymást, ennyi, kár túlragozni.

Majd ha dolgozók tömegesen állnak fel, akkor a tulajdonos/üzemeltető elgondolkozik azon, hogy valamit nem jól csinál. Addig minek a köpködés és az állami beavatkozás?

Azt felejti el mindenki, hogy több pénzt LEHET adni a munkavállalóknak, csak nem muszáj. Amíg nincs bajban egy cég, neki nem feltétlenül érdeke többet adni. Miért nem állnak fel az emberek, vagy ezeknek a cégeknek a szakszervezetei? :)

És azt is elfelejtik sokan, hogyha a minimálbér emelkedik, akkor sok hozzá kötött juttatások is (GYED, álláskeresési járadék, stb.) emelkednek, vagyis valójában sokkal nagyobb társadalmi réteget érint, mint szimplán a minimálbért keresőket. Így nem csak a cégekre, de a nagy közös kalapra is hatással van.

2021. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerinted...

Sajnos ez az ország, és az itt működő cégek azért tudnak profitábilisek lenni, hogy olcsón dolgoztatnak. Ezt el kellene végre fogadni és nem az államtól várni a segítséget, hanem boldogulni önerőből, hogy többet keress

2021. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!