Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresőként többször...

Álláskeresőként többször belefutok abba, hogy próbanapra behívnak fizetés nélkül, vagy ha felvennének egy helyre, szerződéskötéskor minimálibér kerül a szerződésbe. Lehet találni normálisan bejelentett munkát is?

Figyelt kérdés
2021. szept. 8. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

A tapasztalt munkaerő tudja, hogy csakis multihoz szabad menni, pont a fent említett dolgok miatt.

Ha szükséges, költözés.

2021. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
természetesen rengeteg ilyet lehet találni.
2021. szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ahol ingyen próbamunkára akarnak hívni, az már olyan szinten mindennek a legalja, hogy azt a helyet azonnal ott kell hagyni.


Tudok olyan helyet, ahol sok ganéságot megcsináltak az emberekkel, elluxusutazták a pénzt, meg festmény kollekciót vettek az irodájukba aztán előadták könnyeket morzsolgatva, hogy rossz éve volt a cégnek, nem tudnak év végi bónusz osztani. Meg lekapcsolták a közműt tartozás miatt, a főnök seprűvel kergette el a szerelőket, aztán bekamuzták a dolgozóknak hogy csak tévedés stb...


De még egy ilyen helyen is kifizették a próbanapot.

2021. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy a 3 hónapos próbaidő azért van a próbamunka helyett, hogyha bármi van, azonnal fel lehet mondani.

Az a cég, amely próbamunkával indít, oda nem szabad menni.

2021. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
"munkáltatónak semmilyen célból, a munkavállaló alkalmasságának kiderítése érdekében sincs lehetősége a bejelentés és munkaszerződés-kötési kötelezettség elmulasztására, így próbanap, próbamunka elnevezés alatt történő foglalkoztatás jogszerűen nem végezhető. Az Mt. csak a próbaidő jogintézményét ismeri, mely arra szolgál többek között, hogy a felek egymást, a munkavállaló a végzendő munkafeladatot megismerje.”
2021. szept. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
2021. szept. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Először nem lehet tudni, hogy a próbanap az fizetve van-e, mivel behívnak, hogy kb lásd a munkát. Majd utána kiderül, hogy több mindenkit behívnak (más napokon) és kb így választanak, ha nem tetszel ingyen dolgoztál egy napot. Szerződést persze először sehol se szednek elő, csak kérik az adataidat, majd utána csend van. Én ebbe többször belefutottam sajnos. Ahova meg felvennének ott meg kiderül, hogy 4 órásba,és a többi kézbe kapod szöveg....
2021. szept. 8. 09:17
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
TUdsz konkrét égeket mondani, akár privátban ahol ez megtörtöént?
2021. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én főként fuvarozási, anyagbeszerzési, raktárosi, nyílászáró szerelés állásokra jelentkeztem. Konkrét cégek, hát van több is, nem tudom jó-e ide kiírni őket, de volt ahol felhoztam, hogyha részükről rendben a munkakezdés., akkor szerződést szeretnék látni, és akkor jönnek a nálunk a legtöbb ember maga kéri, hogy 4 órásba jelentsük be, illetve volt ahol hirtelen elromlott a céges autó. Mondtam, hogy esetleg addig bérelni napi 10e ft-ért, persze nem lehetett, majd 4 napot vártam az autó szervizelésére és megköszöntem, de mondtam nincs időm várni sajnos.
2021. szept. 8. 09:27
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz! Mi célja lenne trollkodni ezzel a kérdéssel?
2021. szept. 8. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!