Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen módon találtátok meg a...

Milyen módon találtátok meg a jelenlegi állásotokat?

Figyelt kérdés
Alkalmazotti jogviszonyban lévőkhöz szól a kérdésem, vállalkozók ne válaszoljanak, gyakorin hemzsegő wall street farkasa ovb pénzügyi tanácsadók pedig végképp ne.

2021. szept. 8. 15:51
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
63%

Motivációs levél? Nem a 90-es években vagyunk... (csak ez az ország ragadt a múltban)

Én mindig is hülyeségnek tartottam és soha nem jelentkeztem olyan helyekre, ahol kértek. Az egész csak a kamuzásról meg a nyalásról szól, ha már így kell indulni a "karriernek" egy cégnél az szerintem elég gáz. Valljuk be, a legtöbb embert a pénz motiválja csak.

A frissen végzett főiskolást meg egyetemistát minek szopatni? Nem elég bizonyíték a fogalmazási képességre, hogy megírtak egy szakdogát? A munkáltató simán elolvashatja, mert publikusak...... (ha ennyire kíváncsi)


Én anno pályakezdőként munkaközvetítőn keresztül tettem be a lábam az ajtón, utána már tudtam váltogatni rendes cégek között és most tök jó helyen vagyok jó fizuval az itthoni viszonylatokhoz képest.

2021. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
34%
Pont, hogy a pályakezdők esetén fontos a motivációs levél, amikoor az önéletrajzban még kb. semmi sincs. Ez a te javadat szolgálja, nem a munkáltatóét, de persze értelmei képességben le lehet ragadni a 90-es években, semmi esetre se fejlődjetek
2021. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
68%
Fontos a nagy szart! Ahova nem kell küldeni oda nem kell küldeni FOGD MÁR FEL!!!
2021. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
37%
Amikor írsz egy három soros e-mailt, az is motivációs levél. Nyilván nem egy mondatot írsz bele, hogy csatoltan küldöm, nesze bameg CV.
2021. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
42%

“29-es, motivációs levél ma már alap, akkor is küldeni kell, ha nem kérnek”


Nem kell, kutya nem olvassa el, sőt, fel fogsz háborodni, de én a fényképet, a személyes adatokat és a nevet is leszarom, nem érdekel…ha jól néz ki (kinézetre) a CV-d és benne van, amit keresek, akkor jössz interjúra, ha nem összeszedett a CV-d, de nincs más jelentkező, akkor jössz interjúra…ennyi, aztán, ha az interjún meg tudsz győzni, kapsz ajánlatot. Volt, aki 2 perc alatt győzött meg, volt, aki 1 óra alatt, volt akit a HRes tessékelt ki 10 perc után, mert látta rajtam, hogy 2 másodpercre vagyok attól, hogy kibæsszam a pïcsába (hazudott az önéletrajzában kb mindent, rabolta az időmet, mikor 2 pozíciót vittem egyszerre, úgy, hogy problémáink voltak…nem vagyok egy nagyon ideges típus, de akkor nagyon felment a vérnyomásom)


Üdv: 29,nem HRes vagyok, hanem én voltam a főnök.

2021. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%
Én meg nem 29 éves kis nyikhaj vagyok, hanem normális főnök. És igen, fontos a motivációs levél, ahol írsz min. 5 összefüggő mondatot, és amiből gyakorlatilag minden leszűrhető. Az ilyen, mint a 43-as, alapból kihullana a butyuta stílusa miatt :)
2021. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
69%

46, nem 29 éves vagyok sajnos, hanem a 29. válaszoló 😁


És nem, nem fontos, majd elmondja a motivációját az interjún. Nem mellesleg én pl nem jelentkezem állásokra, max ritkán, ez esetben én meg várjam el, hogy a fejvadász/ HRes előadja az ő motivációját, hogy miért akarja, hogy hozzájuk menjek dolgozni?

2021. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
29%
46: Tényleg? Tudod én eleve nem jelentkeznék olyan ostoba munkahelyre, ahol már azelőtt elvárják, hogy kinyald a főnök seggét, hogy felvennének (motivációs levél) Úgyhogy kösz, de van nagyon jól fizető állásom enélkül is. Inkább magaddal foglalkozz többet!
2021. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
71%
Baj van a toronyban egyeseknél úgy látom :D Ti komolyan ilyen dedósok vagytok, hogy azt hisztitek, a motivációs levél a munkáltatónak kell és nem arra való, hogy a kis szánalmas önéletrajzotok mellé tartalmazzon a levél némi szöveget is, ahol le lehet írni az ambiziókat, le lehet szűrni, hogy az ember nem debil és tud helyesen írni, fogalmazni? Nem kötelező külön fájlba írni, lehet a levél tartalma is. Isten mentsen az olyan szánalmas pályázókból,akik csatolják a CV-t, odaírják, hogy csatoltan küldöm azt ennyivel le van tudva. Ez vmi segédmunkás posztra talán elég, de egy komoly munkahelyre biztos nem.
2021. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
68%

“Isten mentsen az olyan szánalmas pályázókból,akik csatolják a CV-t, odaírják, hogy csatoltan küldöm azt ennyivel le van tudva. Ez vmi segédmunkás posztra talán elég, de egy komoly munkahelyre biztos nem.“


Quality Manageri pályázatokra eddig elég volt 😁


Szerinted mit csinál az e-maileddel a HRes? Kiveszi belőle a csatolmányt, megnézi a címet, amiben a pozíció van, aztán rátér a másik 10-100 emailte…

2021. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!