Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszamondjam a külföldi...

Visszamondjam a külföldi munkát így?

Figyelt kérdés

Felvettek Prágába egy multihoz, aminek az elején nagyon örültem, most már kevésbé. Eddig is éltem külföldön gyakornokként vagy Erasmuson, amikor kaptam ösztöndíjat az egyetemtől, így a kezdeti kauciót és két hónapnyi lakbért simán ki tudtam fizetni.


Most két problémába ütköztem:


1. Mivel a turizmus megint beindult, az Airbnb-k telítettek, csak többszázezer forintért vannak kiadandó lakások.

2. Az albérletpiac is telített, 160 ezer Ft alatt már egy normális szobát nem találok.Nyilván magasabb összegekért tudnék csak szobát/garzont kivenni.

3. Mivel ez lesz 27 évesen az első full time munkám, nincs sok félretett pénzem, így sajnos csak egy nagyon olcsó szobára futná, amit jelenleg nem találok. Mondjam szerintetek vissza az állásajánlatot?



2021. szept. 16. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha arra jutottál, önmagadnak nem tudod megoldani a lakhatást, akkor célszerű lenne megkérdezni a leendő munkavállalót, hogy tud-e benne segíteni. A multiknál jellemzően vannak személyek, akik ilyen ügyekkel foglalkoznak, külföldieknek meg pláne. Addig ne mondd vissza, ha látsz benne potenciált!
2021. szept. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Facebookon biztos van olyan csoport, ahol tudnál érdeklődni szállás iránt (pl. "prágai magyarok" ot próbáld meg vagy valami hasonló keresőszavak), stb.

Aztán az is lehet egy opció, hogy külső kerületben vagy Prágához közel keresel szállást és ingázol.

2021. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A ceg ebben sajnos nem tud segiteni. Nagyon tavol sem akarok koltozni, mert 5 napbol 3 nap office lesz, igy kenyelmesebb ha nem kell napi 3-4 orat utazni. A kozossegi eletbol sem maradnek ki. Probaltam mar ezer helyen de vagy nem irtka vissza, vagy butorozatlan volt, vagy tul draga.
2021. szept. 16. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarásnak nyögés a vége"- tartja a mondás.

A Facebook csoportot azért írtam, mert sokszor van olyan, hogy kivesznek egy lakást és a kétszobás lakás egyik szobáját kiadják.

Nem írtad azt sem, mennyi lenne a fizetés, abból mire futja az albérlet szempontjából.

Nem azt írtam, hogy 2 óra távolságra költözz, de ha 3 nap kell csak bemenni, akkor kezdetnek akár még ez is lehet opció.


"Mivel ez lesz 27 évesen az első full time munkám,"

Valamit valamiért... ha ez az első 8 órás munkád, akkor talán érdemes lenne kicsit "megalkudni"

Későbbiekben is jól mutathat az önéletrajzodban egy külföldi cégnél végzett munka.


"Eddig is éltem külföldön gyakornokként vagy Erasmuson, amikor kaptam ösztöndíjat az egyetemtől, így a kezdeti kauciót és két hónapnyi lakbért simán ki tudtam fizetni."

Akkor ideje átváltani a felnőtt létre, amikor is SAJÁT MAGADAT kell ellátnod, gazdálkodni a pénzzel, amikor nem tolnak alád ösztöndíjat, stb.


Vagy van itthon jobb lehetőséged, mint a prágai munka?

2021. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül találtam egy bár nem olcsó ajánlatot, de legalább jó helyen helyezkedik el, és mivel ismerős ajánlotta, így megúszom az ügynöki jutalékot. Albérletet itthon is kéne fizetnem. Eyébként nettó 490 ezer Ft körül keresek, a szállás pedig 140 ezer körül van.
2021. szept. 16. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!