Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő után érdemes újra...

Mennyi idő után érdemes újra jelentkezni egy állásra?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra a MÁV-hoz, ahova elég az általános iskolai végzettség. Azonban a jelentkezést követő pár napban jött az e-mail, hogy nem feleltem meg az állásra. Közben az álláshirdetés határidejét meghosszabították 1 hónappal, szeptember 30-ig.


Szerintetek érdemes-e jelentkezzek újra az állásra szeptember második felében, annak a reményében, hogy végre felvesznek a MÁV-hoz? Vajon fognak-e emlékezni a HR-nél a nevemre, ha újra próbálkozok?



2021. szept. 16. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem feleltél meg, akkor miből gondolod, hogy ez alatt a pár hét alatt megváltozott?

Elvégeztél azóta valamit?

Ha nem, akkor nem próbálkoznék - igen, ilyen rövid távon simán emlékezhetnek Rád.

2021. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben szerintem nem. Ha először nem feleltél meg akkor másodszor sem fogsz.

Ráadásul kiírták újra a pályázatot, mert nem jelentkezett olyan aki megfelelt volna.


De attól, hogy jelentkeztel megint, még nem fog történni semmi, max megint elutasítanak. Én beadnám a helyedben megint.


Mondjuk neked válaszoltak :D Nekem még arra sem tellett nekik hónapok után sem, pedig azt az állást is meghirdették még vagy 3x amire jelentkeztem.

2021. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Feltételezem azért utasítottak el, mert nem vettem fel nekik a telefont. 😅 Ismeretlen számról hívtak 1-2 napon keresztül 2-3 alkalommal, rágoogleztam kié lehet a telefonszám, nem találtam információt erről. A 2. nap estéjén lecsekkoltam a MÁV álláshirdetését és ott szembesültem azzal, hogy az állás kapcsolattartója hívott. Másnap reggel vissza akartam volna hívni, amikor hazaértem. Azonban miközben hazavánszorogtam újra hívott (le volt némítva a telefon így nem hallottam), s mire hazaértem jött az e-mail, hogy a jelentkezésemet nem fogadták el. (Azért kellett este-reggel mászkáljak, mert ahol lakom lakásfelújítás volt és ezért másutt kellett aludjak.)


Ha újra jelentkezek az állásra elmentem a telefonszámát.

2021. szept. 16. 08:49
 4/16 A kérdező kommentje:

#1: Az álláshoz biztosítanak tanfolyamot. 8 általános elég az álláshoz, nekem érettségim van. (Tudom, tudom, nem sokkal jobb, mint a 8 általános.)


Mivel biztosítják a szükséges tanfolyamot az álláshoz, úgy, hogy fizetnek is ez alatt, ebből fakadóan nem igazán akarok önköltségen olyan tanulmányokat folytatni, amik nem tudom, hogy kellenek-e az adott álláshoz.

2021. szept. 16. 08:54
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Ja, hogy megpróbáltak értesíteni telefonon, de nem vetted fel? Hát akkor ne csodálkozz...

Együttműködés! Ha jelentkezem egy állásra és érdekel, akkor nyilván felveszem a telefont, nem némítom le, hanem készenlétben állok, stb.

Már ha igazán akarom azt az állást.

Ha nem érdekel, akkor meg totál mindegy, nem kell felvenned.

2021. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Érdekel az állás, azért is akarok újra jelentkezni.


Figyelmetlen voltam, azért nem vettem fel. Együttműködő vagyok, csak nem tudtam, hogy ők hívnak. Fölvettem volna, ha tudomásom van arról, hogy a MÁV-tól hívnak.

2021. szept. 16. 09:07
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha megvan a számuk, inkább hivd fel őket ezúttal.
2021. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem, ne haragudj, de az Ő szemszögükből nem vagy együttműködő.

Baromira nem érdekli őket, hogy pl. 300 jelentkező közül Te épp nem tudtad, hogy Ők azok- haladnak tovább.

Ha gondolod, próbáld meg még egyszer, de nem lesz jó pont, hogy 2 napig nem vetted fel a telefont.

Azt meg már az elején is megírhattad volna, hogy tanfolyamos képzés - akkor nem lövöldöztem volna vaktában és nem pazarolom feleslegesen az időmet olyan leírásával, ami nem is aktuális (2-es)

2021. szept. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

"nem vettem fel nekik a telefont. 😅 Ismeretlen számról hívtak 1-2 napon keresztül 2-3 alkalommal"

"Figyelmetlen voltam, azért nem vettem fel"

Na, ezt ne! Andersen már meghalt, nem kell a mese!

Hülye vagy és még magyarázod is :D Ideális vasutas leszel! De b..eg vedd fel a telefont ha már értesítést vársz!!

Keresd ki az álláshirdetést és hívd fel a humános kollégát!

Még linkelem is neked, hogy csak kattintanod kelljen: [link]

Hívd!

Ne add be újra, mert ki fogják szórni, mert már benne vagy az adatbázisban negatív megjelöléssel. Hívd fel a nénit és magyarázd meg hogy barom voltál! Akkor van esélyed!

2021. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

a)

Állásra jelentkezel, majd hívnak egy ismeretlen telefonszámról, és nem veszed föl? Bocsáss meg, de Te tényleg ilyen buta vagy, vagy viccelődsz? Mi a fenére számítasz, hogy majd Homolya Róbert (MÁV vezérigazgató) személyesen betoppan a házadba, mint Hagrid a Harry Potterben Harryhez, és behív interjúra? Agyam eldobom.


b) Jelentkezz nyugodtan, többször. Én egy hónapot várnék, de utána mehet.

2021. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!