Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz, alulfizetett munka...

Rossz, alulfizetett munka vagy tartós munkanélküliséget válasszam?

Nemrég karrierutat váltottam és jelenleg egy állami cégnél dolgozom elfogadható fizetésért.

A mostani szakma űzéséhez ugyan van papírom, de tapasztalatom nem volt mikor ide kerültem.

Az elődöm bő egy éves elrontott papírmunkáját kell kijavítanom, közben a saját dolgomat is csinálnom. A munkakört nem tudja és nem is akarja átadni, mivel viharos körülmények között távozott a cégtől.

Na mármost a próbaidőm végéhez közel marasztalni akarnak valamicskével magasabb fizetéssel, de kilátástalannak érzem helyzetem.

A próbaidő alatt azonnali hat. felmondással bármikor élhetek.

Átvenni nem akarom a munkakört, távozni akarok.

A munka légköre viszont kiváló.

De távozással megint 41 különböző helyről fognak visszautasítani és egy jó ideig munkanélküli leszek. Amit anyagilag azért ki tudok bekkelni, de egy csomó jövedelemkieséssel jár.

Mit tegyek?

#próbaidő #munkakörátvétel
2021. szept. 16. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Érdemes lett volna már beadogatni az önéletrajzod más cégekhez, hogy mire lejárna a próbaidőd felmondhass... és nem lennél munkanélküli. Próbálkozz amíg még lehet, ha nem találsz akkor kérj magasabb bért és határozatlan szerződést írj csak alá, azzal is felmondhatsz bármikor, csak az egy kötelező hónapot dolgoztathatja le.
2021. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es jól mondja,előbb kellett volna próbálkozni több helyen,ha felvennének akkor már másnap mehetnél is.De nincs semmi veszve igazából,ha jobb munkahely felvenne ugyanúgy ki tudsz lépni csak valamennyi felmondási időt le kell töltened,ez normális munkáltatónak nem okoz gondot.
2021. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod atvenni a munkakört, menni akarsz mi a kérdés?
2021. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De hogy válaszoljak a kérdésedre : ha ennyire biztos vagy abban hogy tartós munkanélküli leszel akkor mi is a bajod? Szerintem maradj.
2021. szept. 17. 21:22