Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy közgazdász diplomával...

Egy közgazdász diplomával vagy egy jó szakmával (pl villanyszerelő, kőműves, hegesztő) lehetne jobban keresni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 16:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Potenciálisan a közgazdász diplomával lényegesen többet lehet keresni.
2021. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

szakmunkás általában azért lesz valaki, mert nincs meg az esze/kitartása/érdeklődése felsőoktatás iránt.


Csak az érdekel hogy mivel lehet többet keresni, vagy a körülmények is esetleg?


Koszban, mocsokban lenni, úgy kinézni mint egy csöves, fizikailag tönkretenni magad mert esetleg kereshetsz most jelenlegi helyzetben pl. 100ezer fttal többet?

2021. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Inkább az, hogy minél többet lehessen keresni.

Meg ha nagyon introvertált a személyiségem, akkor lehet jobban nekem való a fizikai munka, mint az irodai.


Pár kérdéssel ez alatt is volt egy 3 diplomás mérnök, aki szakmára akart váltani.

2021. szept. 20. 17:07
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Egy jól képzelt frissen végzett közgazdász, 2 beszélt idegen nyelvvel, 1 év gyakorlattal, mondjuk bruttó 30-40 ezerrel keres kevesebbet, mint egy győri multinál 3 műszakban dolgozó villanyszerelő, 20 év tapasztalattal.
2021. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

ha introvertált vagy akk tényleg nem valami jó a közgazdász hivatás, sok seggnyalás - egymás fúrása kell hozzá.


Az doktor villamosmérnök úr valami troll kérdés volt, mert nincs olyan madár az életben, aki 3 mérnöki diplomát szerez, és ne tudna valami vállalkozást köréépíteni.

2021. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

3)

Nem kell minden szerencsétlent komolyan venni.


A kérdése válaszolva: Attól függ.

Egy szorgalmas, értelmes tehetséges szakmunkás vállalkozó évtizedek alatt annyit kereshet, amennyit nem szégyell, és olyan prosperáló vállalatot építhet ki, ami akár egy száz fős Kkv is lehet.


Ezzel szemben egy unott, a szakmálhához nem értő, szerencsétlen, középszerű közgazdász meg fog akadni az első olyan multik helyes, ahol 3-4 évente megemelik picit a fizetését, és békéqhagyják, ő nyilván nem fog sokat keresni.


Nézd meg viszont, ki hogy néz ki 25, 35, 45, 55, és ha a szaki is megéli, 65 évesen.... Nem mindegy hogy egy irodában végzel szellemi munkát, vagy a tűző napon meg a fagyban melózol.

2021. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

5#


Miért hasonlítasz almát körtével?


Vállalkozót vállalkozóval, munkavàllalót, munkavállalóval kellene hasonlítani, mindkettő esetben egyértelmű a helyzet.

2021. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6#-ra gondoltam.
2021. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

7) 6 vagyok

Teljesen igazad van, tényleg nem érdemes. Arra értettem, bár nem adtam át jól, hogy ügyes, életrevaló szakmunkásként szerintem sokkal könnyebben válsz vállalkozóvá a szükséges tőkeigény alacsony volta miatt, míg ügyes, életrevaló közgazdászként pár szűk tanácsadói, könyvelői, oktatói területet kivéve sokkal nehezebb vállalkozóvá, vagy önálló szabadfoglalkozású értelmiségivé válni, elvégre az ember nemigen alapít befektetési alapot, bankot, vagy IT nagyvállalatot, és könnyebben megragad egy jól fizető multis középvezetői állásban.

2021. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Na így már elfogadható amit mondasz, részint egyet is értek veled.
2021. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!