Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Apám tulajdonképpen kihasznál...

Apám tulajdonképpen kihasznál mint olcsó munkás a vállalkozásában vagy valóban "versenyképes" fizetést kinál?

Figyelt kérdés

Szakácsként/diétás szakácsként dolgozom apám kifőzdéjében,heti 5 napot 8 órában kell dolgoznom. Az ország keleti régiójában és szerintem ezért apám elképesztően keveset fizet, bruttó 265 ezer forintot havonta. Már többször kértem hogy emeljen fizetést mert ennyi pénzből szinte lehetetlen megélni, szerintem ezt senkinek nem kell bemutatnom mekkora infláció is van.

Persze lehet itt írnom hogy mindennapra ingyenes étkezésem is van, és sosem kell költenem étkezésre, szóval mondhatom hogy még havi 45 ezer forintot spórolok meg legalább még a fizetésemen felül azzal hogy nem kell élelmiszerre költenem, mert mindig marad bőven.

Viszont a tényen nem változtat azt hiszem hogy ennyi pénzzel semmi jövöm nem lehet, így igazából elköltözni sem tudok.

Apám szerint könnyü menzaszakácsot találni szóval örüljek hogy ennyi kapok és hallgassak.

A másik hogy semmi fejlődési lehetőségem nincs, már azt a pár tucat ételt kivülről tudom ami van, nincs hova fejlödnöm tanulnom.

Ugyanakkor a munka sem túl megerőltető, meg az áru rendelése étlapkészítés terhe se az én vállamat nyomja, szóval bizonyos előnyök is vannak.


A kérdés tehát mennyire elfogadható fizetés ez keleten,menzaszakács/kifőzdésként, ilyen körülmények között?



2021. szept. 27. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Korrekt fizetés a munkához képest
Átlagos fizetés a munkakörben
Átlagon aluli fizetés
Borzalmas fizetés
34 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%

Hol laksz?

Kié lesz a bolt?

2021. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%
Hát oké oké, hogy keleti országrész de egy szakács azért egy 350 bruttót ott is meg kellene keressen.
2021. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A „keleti országrész” sem mindegy, hogy Debrecen vagy Csenyéte, csak a nyugatiak szemében egyforma az egész.
2021. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem öröklöm ha arra gondolsz, azt mondta ilyenben ő nem hisz, neki nem adtak semmit az életben, ha akarok valamit csak én magam érhetem el, amúgy nem tanít semmi, bele sem enged látni. Hogy mondjam nagyon magának való ember és nem szeret osztozni adni semmi.


2-es

Még sosem dolgoztam a la cartban mert oké azt hallom hogy megkapják de akkor több mint 12+ óra kell dolgozni és nincsenek bejelentve sem. Szóval a gond az hogy sem tapasztalatom illetve a körülmények sem jók, de nyilván körül fogok nézni de amig eddig hallottam itt nem volt egy tiszta sem.

2021. szept. 27. 18:49
 5/25 A kérdező kommentje:
Nyírség.
2021. szept. 27. 18:49
 6/25 A kérdező kommentje:
Szóval nem igazán vagyok tisztában a fizetésekkel mert még nem dolgoztam máshol(leszámítva a gyakorlatot de ott még kevesebb pénzt kaptak szakácsok pedig étterem volt)
2021. szept. 27. 18:51
 7/25 A kérdező kommentje:
Röviden, szivesen váltanék ha jóval többet kereshetnék, de mondjuk azzal nem vagyok kisegítve ha azt írjátok hogy győrben mondjuk keresnek nettó 300-at, mert albérlet kapásból 100-130 és akkor már ugyanott vagyok mint itt szinte stb, ha nem rosszabb
2021. szept. 27. 18:52
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Hány éve dolgozol nála?
2021. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát igazából a menzán sokkal jobb a beosztás mint bárhol máshol, este, hétvége szabad.
2021. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Az adott feltételek mellett teljesen korrekt a fizetés.

Ennek ellenére én a helyedben elmennék, mert itt semmi fejlödési lehetöséged sincs. Itt még 20 év múlva is ugyanigy apádtól függsz és semmivel sincs több kereseted, meg szabadságod.

Az említett györi helyzetnek az nagy elönye lenne, hogy kezdezben ugyan nem nyernél semmit, de idövel elöbbre tudsz jutni, illetve ott könnyebben tudsz továbblépni.

2021. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!