Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment Bsc után Pénzügy Msc vagy Alkalmazott közgazdaságtan Bsc?

Figyelt kérdés
Gazdálkodás és menedzsment szakon vagyok végzős. De maga a szak nem igazán jött be. Legalábbis hozzám a mikro és makroökonómia sokkal közelebb áll, mint az üzleti világ.

2021. szept. 28. 01:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy msc ez egyértelmű.
2021. szept. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Két alapszakos diplomát nincs túl sok értelme csinálni ugyan abban a témában, hozzàteszem, hogy gazd men után alkalmazott közgazdasàgtant kb. 2 félév megcsinàlni, mert össze többi tárgy ugyan az.
2021. szept. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még, hogy pénzügy msc-n, minden olyat fogsz úgy is tanulni amit tanultàl volna ak-n, kvanti, különböző statisztikai modellezés, ökonometria, matekból bizonyos témakörök magasabb szinten, sőt pènzügy msc-n a kvantitatív képzés sokkal magasabb szintű, mint ak bsc-n.
2021. szept. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen Pénzügy MSc.
2021. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy Msc
2021. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pénzüggyel elhelyezkedhetek AK-s területen?

Néztem a tantervet, de nem sok AK-s tárgy volt benne. Üzleti tárgyak vannak. Engem az nem érdekel.

Az ökönömetria meg ehhez hasonló cuccok max szabválként vannak jelen.

2021. szept. 28. 16:41
 7/11 anonim ***** válasza:
És szerinted ha szabvàlként felveszed, az nem ugyan az mintha kötelező lenne?
2021. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Most kicsit összenéztem a két szakot ( pénzügytan msc-t csináltam), és tényleg azért vannak eltérések. Ak alapdiploma tapasztalat, ismerősök alapján (nem annyira nagy minta) tényleg, de tényleg semmivel nem ért többet, mint bármelyik alap közgazdász diploma (turizmust leszámítva).


Entry level poziknál, kérnek egy sima alapszakos közgáz diplomát és kész, ha pedig kell valami kvantos tudás, akkor simán iratnak egy matek/logika tesztet, de azt ugyan úgy egy gazd menedzsmentes abszolválni tudja.



Na most így a megfigyeléseim szerint, annál több kvantos skill, mint amit egy pénzügy msc ad, nem fog kelleni sehova, mert olyan pozikra már vagy elemző msc-vel, vagy matek msc-vel vagy hasonló diplomával keresnek embereket, amit te ugyan úgy egy AK bsc-vel soha az életben nem fogsz megkapni, mert a cv screeningen kidobnak.


Tényleg nem tudom milyen irányba akarsz végül elmenni, de amit így reálisan tudnál dolgozni egy AK bsc-vel az nagyjából makróelemző, piacelemző multiknál, bankoknál, gazdasági kutatóintézetek valami hasonló irány, de sima bsc-vel jóeséllyel befogsz ragadni egy szinten. Ugyanezt tudod csinálni pénzügy MSC-vel is, sőt még jobb karrierlehetőséged lesz (szerintem).



Ha tényleg nagyon érdekel ez a kvantos/közgazd tudományi irány, akkor ajánlom a közgazd elemző msc-t, viszont oda jó eséllyel hiányzik pár kredited, amit előtte meg kell csinálnod.

2021. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Annyira még magam sem tudom, hogy mit akarok.

Az AK-ra érdeklődés miatt is mennék. Szeretném jobban átlátni a közgazdaságtant és összességében a társadalomtudományt. (ha lenne AK-m, akkor gondolkodnék hobbiból egy szociológia bsc-n is) De ezt szerintem egy Pénzügy msc sem adná meg, legalábbis nem adna többet a Gazdmennél


Pénzügy Msc-vel mi lehetnék?

Mert ilyen pénzügyi tanácsadóként meg banki dolgozóként nem tudnám elképzelni magam.

2021. szept. 28. 19:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég erős átjárás van a közgazdos területek között azért. Sokkal többet ér tapasztalat a területen, mint a végzettség.



Én gazdmen alapdiplomával és pénzügy msc-vel business development területen egy tanácsadócégnél dolgozok. Nagyjából csapaton belül ezeket csináljuk: betörhető piacok megtalálása, makro, mikro elemzése, partnerlehetőségek elemzése, rizikó elemzés, egyéb elemzések. Nagyon széles a paletta amit vizsgálunk, illetve nekünk is vannak tanácsadóink (jogi/könyvvizsgálat). Magasabb poziba, mint ahol én vagyok gyakran utazgatnak is a managerek, lehetséges üzleti partnerekkel tárgyalni, rizikóelemzést csinálni, stb.


Szaktársaim közül van aki Bpo (business process outsourcing) területen dolgozik, ott elemző pl.


Lehetsz portfólio manager is, ott is nagyon jó az erős elméleti tudás a közgazdaságtanról (átlátod, ha pl. egy makrohelyzet szarabb, mint hiszik stb.)


Ezenfelül még vannak olyan elemzőintézetek ahol mondjuk közgazdaságtani statisztikákat/makroelemzéseket csinálnak stb. abban az irányban is elindulhatsz.


Ajánlom, hogy LinkedIn-en nézz körbe hogy finance msc-vel milyen karrierutak jellemzőek, abból nyugodtan válogathatsz.

2021. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!