Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 52 kilós 28 éves fiúként van...

52 kilós 28 éves fiúként van értelme kitanulnom kamionsofőrnek ha ilyen nagy a sofőrhiány?

Figyelt kérdés

[link]

🚍


Látom nagy a hiány belőle és autót vezetni pedig nagyon szeretek (napi 100 km-t vezetek munkába járás során). Jelenleg irodai munkakörben dolgozom a szakmámban, tehát így is egész nap ülök viszont nem értek hozzá és szellemileg nehéz és utálom mert gondolkozni kell sokat én pedig butának érzem magam.


A dolgot bonyolítja, hogy hiába volt szemműtétem (ami által a jobb oldali szemem jó) viszont a bal szememre tompalátó vagyok (kb. 60-80%-ban látom a táblát) és nem tudom, hogy kamionosnak csak full jó szemmel vennének fel vagy elég az úrvezetői követelmény, mint kocsinál? 🚚

Illetve van egy krónikus betegségem, ami nem gátol semmiben (állapot tekintetében tehát remisszió van), de 2 hetente egyszer szúrnom kell magam a prevenció miatt olyan injekcióval amit folyamatosan hűtőben kell tárolni. Nos nemzetközi így lehet kizárva (vagy 2 hetente haza kell jönni), de milyen lehetőségeim lennének egyáltalán ha lennének kamionosként vagy en-bloc nem kamionos sofőrként?


A vékonyságom is eléggé hendikep, nyüzüge kamionost sem láttam még életemben, pedig annyira szeretek autót vezetni. 😢


Nekem való lenne-e ez a szakma (vagy bármilyen sofőrös hiányállás) vagy felejtős az egész? A vezetés az életem azon kívül máshoz nem is értek igazán és nem is szeretek mást. 😭



2021. okt. 2. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztos, hogy hivatásos jogosítvány kell hozzá. Sajnálom :(
2021. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveg, kontaktlencse nem opció?
2021. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
PÁVon megbuksz….és 28 évesen még nem érzed magad férfinek, vagy mi?
2021. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj 24 tonnára ülni egyből. Lehet furgonozni is... Nyilván annyira fognak beszólni mint eddig (az alkatod miatt), de többnyire van targonca, szóval ha annyi erő van benned, hogy ponyvázz és kötözz, akkor miért ne
2021. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4: Targoncára is kell PÁV/hivatásos jogsi? (magyarul tökéletes szem)
2021. okt. 2. 19:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: Persze, hogy kell targoncára jogsi, de nem hinném, hogy PÁV vizsga kell hozzá, hanem valami alkalmasság. De ezt már ki tudod guglizni. Nekem is van szemüveges targoncásom elég sok dioptriával...


#4

2021. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kamion az hivatásos, PÁV, de nem vadászpilóta leszel, hogy 0 dioptriás szem kelljen.

Gondolom, B-t is szemüveggel vezethetsz, ugyanúgy van ilyen korlátozás a hivatásos sofőröknél is, párom és az apukája is kamionozik, teherautózik, szemüveget vagy kontaktlencsét kell hordaniuk. Viszont azért nem ilyen -10 dioptriáról van szó, az igaz, valamilyen határ lehet, hogy van. Ennek utána kell járni.

2021. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7: Nem kell szemüveget viselnem, mert a tompalátás dioptriával sem javítható. Nem fénytörési hanem látóideg rendellenesség. Ha mákom van, akkor az utolsó előtti sort még el tudom olvasni (hangyabetűs legeslegalsó sort nem számítva természetesen).
2021. okt. 8. 22:02
 9/11 anonim ***** válasza:

-Nem kell "full jó" szem a kamionvezetéshez. Nem vadászpilótának, meg űrhajósnak készülsz

-Napi 100 km (ráadásul megszakítással, mert dolgozni mész) az semmi. 50-50 km alapján (kb 1 óra) nem fog kiderülni, hogy bírod-e ezt. Itt egyhuzamba kell akár 200+ km-t is vezetni.

-Ilyen testalkattal azért szenvedős lesz egy két hely. Van amikor nagy súlyokat kell békázgatni+ a pótkocsin csúszni-mászni. Persze nem lehetetlen.

-Az, hogy szeretsz autót vezetni véleményem szerint kevés, ez egy teherautó. Lomha, instabilabb, bizonyos helyeken orbitálisan kényelmetlen vele közlekedni, hatalmasak a holtterek nincs benne akkora élvezet, mint mondjuk egy kényelmes autót vezetni.

2021. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De ha ennyire nem látsz, hogy a pcsába kaphattál jogsit szemüveg nélkül? Már nem azért. De 60%-ban látni valamit maga az életveszély.


De ok, ezen túllépve, az azért igaz, amit a 9-es írt. Egy teherautóban, kamionban ülni teljesen más és az is igaz, hogy szigorúbb az orvosi alkalmassági. És valóban kell egy fizikum is, mert előfordulhat, hogy fel kell rakodnod valami nehezebb és/vagy sok dolgot. Ezen a részén viszont lehet javítani edzéssel. Én inkább a szemprobléma miatt aggódnék.

Amúgy ha kifejezetten az autóvezetést szereted, lehetsz taxis, sofőr, futár is.

2021. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!