Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörök vannak,...

Milyen munkakörök vannak, amikhez nem szükséges semmilyen tapasztalat, hanem akit felvesznek, azt betanítják?

Figyelt kérdés

Egy jogi diplomám van, de már pályakezdőként sem tudok sehol elhelyezkedni, mert mindenhova olyan gyakorlati tudást várnak el, amit sem az egyetemen, sem gyakornokként nem kaptam meg (sajnos jó gyakornoki helyekre már akkor sem vettek fel).

Szóval úgy döntöttem pályaelhagyó leszek, dobom az eddigi karrierterveimet és csak az fog érdekelni, hogy megkapjam a havi bért és kész, még ha az minimálbér is.

Gondolkodtam vendéglátáson, esetleg elmenni futárnak vagy a bkv-hoz sofőrnek vagy eladónak. Nem tudom mi lenne a legjobb, a lényeg, hogy ne várjanak el semmilyen tapasztalatot.



2021. okt. 2. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Bármilyen gyári meló. Sofőröknél is többnyire kérnek tapasztalatot, ha jól akarsz keresni persze.

Mondjuk ha már egy jogi diplomát ki tudtál izzadni, kicsit összekaphatnád magad, de ez már más kérdés

2021. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem gondolom feltétlenül, hogy ez jó ötlet. :/

Nem ismerem a jogi területet ugyan és az abban levő lehetőségeket, de azért mindenki valahogy elindul egy pályán. Olyan álláshírdetéseket kell nézni amik pályakezdőnek szólnak, vagy junior szintűek, estleg kapcsolódhat a joghoz, de annál lentebbi dolog mint amit a diplomád ad.


Én volt hogy elválaltam egy tudásomnál alacsonyabbrendű munkát. Igazából szerettem, de mégis hajtott az hogy közben próbáljak bekerülni oda ahova végülis szerettem volna.

Esetleg elmehetsz dolgozni ilyen helyekre, egy ideig, hogy legyen valamennyi pénzed, de nem kellene feladni az egész célodat, nyílván okkal szerezted ezt a diplomát.


Igen, ez egy küzdési folyamat, küzdés a pozícióért, az álmaidért.

2021. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Mozdonyvezető
2021. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Pizzaszakács
2021. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
végigszenvedtél egy jogi egyetemet.. majd elmennél sor mellé 3 műszakba betanított munkásnak? Már bocs, de te sem vagy normális.
2021. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Államigazgatásba felvesznek szinte bárhová.
2021. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Pont ez jutott eszembe. 5-ös. Ez kamu.
2021. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Már miért lenne kamu? Már mindenhova próbálkoztam, hiába. Elutasítás elutasítás hátán. Járhatnám az interjúkat még évekig, de szeretnék pénzt is keresni és nem csak a megtakarításomat felélni, amíg éhen nem halok.
2021. okt. 2. 23:21
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Vállad el, de közben igazán kereshetnél a végzettségednek megfelelő melót. Ha évekig keresed azt a melót, akkor is megéri. Amúgy a fentebbi válaszolók már említettek pár dolgot.
2021. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

kétlem, hogy mindenhova próbálkoztál volna.


Egy helyre többször is lehet jelentkezni ám.

2021. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!