Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kitörni ebből az...

Hogyan lehet kitörni ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Tehát, egy darab munkahely nincs ezen a nyomorult környéken (Borsod/Szabolcs), egy anglisztika diplomával nem hiszem hogy sokra mennék majd két év múlva. Logikus, hogy valahová el kellene költözni, de mégis miből? A pénzhez munka kell, de az itt nincs, a buszjáratok sem kedveznek ha kicsit távolabb akarok menni, ezt tapasztaltam.


Mások ezt hogy tudják megoldani? Csak én lennék ilyen szerencsétlen életképtelen?



2021. okt. 5. 11:44
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
74%
Keresel egy munkat akar gyar akar barmi, lehuzol fel evet, felveszel kb 600-700k hitelt, felkoltozol budapestre
2021. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
48%
Masoknak annyiban jobb hogy nem bufeszakon tanulnak
2021. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Az egyetlen gyár ami közel van egy öntöde. Ha nem megyek oda, akkor nincs is esély a változásra?
2021. okt. 5. 11:50
 4/47 anonim ***** válasza:
72%

Melyik ponton jutottál el oda gondolatban, hogy "húúú, ezzel az anglisztika diplomával Borsodban tuti bankot robbantok"? Ezzel sajnos sehol sem mész semmire, arra jó, hogy papír, és minimális versenyelőnyben vagy beugró szintű irodai pozikra azokkal szemben akiknek semmi végzettsége nincs.


A kérdésedre pedig igen, a költözéshez pénz kell. Dolgozol helyben valamit, és félreteszel 1 millát egy év alatt, vagy felveszel hitelt. Én ha már költöznék, főleg ha a szakodból feltételezhetően legalább angolul jól tudsz, tuti nem állnék meg Budapesten, hanem kimennék nyugatra.

2021. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem teszel semmit mitől vársz változást?
2021. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg elvégeznék egy másik OKJ-t, vagy egyetemet. Még 2-3 évedbe fájna, de legalább lesz biztosabb megélhetésed.
2021. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Azért mentem anglisztikára, mert azt mondták jól megy a nyelv, nem gondoltam bele komolyan, tudom, most a saját hibámból kerültem ilyen helyzetbe.
2021. okt. 5. 12:05
 8/47 anonim ***** válasza:
81%

Helyedben ezt csinálnám:


Iràny egy budapesti, SSC (kezdő 230-250 nettó, ez erra elég, hogy fogsz tudni ott lakni. Helyedben csinálnék diàkhitelből egy emberi erőforrás tanácsadó mesterkèpzèst, levelezőn. Jó nyelvtudásod van (a szakodból kiindulva). Utàna Hr vonalon építenék karriert, ahol egy 5 éves tapasztalattal nem bűvészmutatvàny elérni egy 600 nettót mondjuk. Ami még szóba jöhet nálad, mint karrier az a indirect sourcingon belül a temporary labour vagy professional services kategória.

2021. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

🤣

Lassan ideje volna felelos donteseket hoznod es a jovodon jobban elgondolkodnod ha eddig nem tetted

2021. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodtam soha a jövőmön, semmi célom sincsen, nem tudom elképzelni sem, hogy ennél lesz valaha jobb, csak rosszabb.
2021. okt. 5. 12:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!