Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kitörni ebből az...

Hogyan lehet kitörni ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Tehát, egy darab munkahely nincs ezen a nyomorult környéken (Borsod/Szabolcs), egy anglisztika diplomával nem hiszem hogy sokra mennék majd két év múlva. Logikus, hogy valahová el kellene költözni, de mégis miből? A pénzhez munka kell, de az itt nincs, a buszjáratok sem kedveznek ha kicsit távolabb akarok menni, ezt tapasztaltam.


Mások ezt hogy tudják megoldani? Csak én lennék ilyen szerencsétlen életképtelen?



2021. okt. 5. 11:44
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%
En gyárba mentem ami adott szállást Budapesten. Ott laktam 2 évet, egész sokat félre tudtam tenni, a 3 ágyas szoba full ingyen volt, a 2 ágyasért valami minimálisat kellett fizetni. Elvégeztem közben a fősulit levelezőn, munkát váltottam, kiköltöztem a szállóból albiba, majd mostmár 4 éve hiteles sajátba, vezetői munkakörrel és már egy 4 éves kisgyerekkel :) 19 évesen indultam neki Békés megyéből egyedül, féltem azért de sosem bántam meg.
2021. okt. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
79%
Velem is hasonló a helyzet. Jogászként végeztem, majd próbaidő alatt kirúgtak, azóta szóba sem állnak velem sehol. Az én "szakmámban" nekem tuti nincs már jövőm, egyszerűen túlmegy a képességeim határán, így elkezdtem újra tanulni, hogy más végzettséggel hátha. Addig persze élem fel a megtakarításomat, szóval rohadt nehéz.
2021. okt. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is anglisztika diplomám van, Hajdú Biharban élek, de nem Debrecenben. Nem szeretnék SSC-be menni (amúgy sem fizet annyit, hogy a lakhatással együtt megérje a stressz). Sajnos az ilyen szakok nem adnak kézzelfogható tudást, ami nem lenne baj, de itthon kevés a kereset a humán tudományokra. Én szezonális munkán gondolkodom külföldön jelenleg.
2021. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Ausztria, Németo., Hollandia, állja a cég a szállást és a kaját. Nem fogok hazudni, sz.r a munka, általában gyár, csomagolás, vendéglátós melók, de jól fizet (4-5-6ezer nettó). Csinálod fél évig mondjuk, utána én a helyedben elmennék MA-ra, majd tanári mesterre (3 év a kettő együtt). Angoltanárként külföldre is nyugodtan tervezhetsz, vagy bárhova. Nyelviskolában is taníthatsz, mellette mondjuk vállalsz valami másodot, ha nem elég a pénz. A humán erőforrás mester sem rossz amúgy, de arra jó az anglisztika, mint belépő?! Ez engem is érdekelne.
2021. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
csináld meg a 120 órás TEFL tanfolyamot, azzal a világon bárhova mehetsz angolt tanítani
2021. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam még javasolni, hogy szerződj le egy Helen Doron nyelvsulival, TEFL, esetleg más nyelvsuli ami indít saját tanárképzést. De a TEFL ha jól tudom 200ezer körül van? Esetleg ha kölcsönkérsz valakitől.
2021. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
A tanárival mondjuk óvatosan (ha nem közszféra), mert ha nincsenek kapcsolataid nem olyan egyszerű az sem sajnos. De neten manapság sokan hirdetik magukat.
2021. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!