Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző a megkülönbö...

Mennyire jellemző a megkülönböztetés kinézet alapján?

Figyelt kérdés
Pályakezdő, friss diplomás vagyok, csináltam egy kiváló önéletrajzot. Kinéztem három számomra megfelelő helyet. Nyilván fényképes az önéletrajz, az arcom nem csúnya, ápolt is vagyok. Kinézetemben az kifogásolható hogy kövér vagyok. Jellemző emiatt a megkülönböztetés?

2021. okt. 10. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem jellemző.


Ha multihoz jelentkezel, akkor felesleges fényképeset küldeni, van ahol CV screening soràn ki is szórják az olyanokat.

2021. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem jellemző? Kérlek, mesélj még! Engem annyiszor megaláztak a túlsúlyosságom miatt a monkahelyeken, hogy könyvet írhatnék róla.

Viszont annyiból igaza lehet az elsőnek, hogy multinál talán nem számít annyira, oda mindenféle elvarázsolt küllemű embert is felvesznek.

2021. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
A HR-es és a hiring manager is ember, vannak előítéleteik, amik befolyásolják a döntéseiket. Ha a munkavégzésben nem akadályoz (pl. fizikai munka, ami sok mozgást igényel), akkor nem kéne számítson, és a legtöbb helyen nem is fog. De lesznek kivételek is, ezzel sajnos nem sok mindent tudsz kezdeni.
2021. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Azért ez a munkától is függ szerintem. Van ahol számít a külső és a dolgozó kisugárzása.


Pl. egy fogászati rendelőbe nem éppen illik rendezetlen fogazatú asszisztens, ahogy egy fitneszcentrumba sem túlsúlyos emberek.

2021. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Küldd át azt az önéletrajzot (fénykép meg személyes adatok nélkül), aztán megmondom, mi a baj vele!
2021. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%

Miért lettem lepontozva valaki, aki lepontozott

leírná nekem?

2021. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Dolgozott nálunk 2 nagyon túlsúlyos kollega (mindkettő betegség miatt volt 180-200 kiló), annyira, hogy ők hivatalosan is megváltozott munkaképességűnek számítottak. Kellett nekik egy plusz ajtót beépíteni, mert volt egy hely ahol nem fértek át. Erre az átalakításra ha jó tudom az irodaház pályázott és kapott pénzt, és egyáltalán nem úgy élték meg a dolgot, hogy ez nekik macera (sőt). Aztán azóta az egyik kollega elment a cégtől, a másiknak meg volt egy műtétje és már nem olyan kövér.
2021. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Emberfüggő. Lehet tagadni, de az emberek nagyrészt előitéletesek, pozitív és negatív irányban is. Pszichológiában is van egy olyan effektus (halo-effect) ami azt bizonyítja, hogy a vonzó külsővel rendelkező személyekhez hajlamosak vagyunk több jó tulajdonságot rendelni, és ennek a fordítottja is igaz: csúnya emberekhez hajlamosak vagyunk több negatív tulajdonságot rendelni.
2021. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván nem egész alakos, hanem igazolványképet raktál az önéletrajzba, szóval majd személyesen kiderül, hogy milyen a testalkatod, ott viszont már tudsz kompenzálni egyéb készségekkel vastagon. Hacsak nem kifejezetten kirakatember pozíciót pályázol, akkor nem lehet belőle gond. Ha mégis, oda jobb nem menni dolgozni
2021. okt. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A pontosság kedvéért, nem pályázok kirakatembernek, a munkakörömben 99%-ban csak a munkatársaimmal értekeznék.
2021. okt. 10. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!